Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngiltere’de Yeni Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt Oldu
10 Temmuz 2018 Salı Saat 10:33

İngiltere’de Yeni Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt Oldu

İngiltere'de istifa eden Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın yerine Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanı Jeremy Hunt atandı. Theresa May başbakanlığındaki Muhafazakar Parti hükümetinde Brexit etrafında yaşanan çatlağın ardından bug

İngiltere’de istifa eden Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın yerine Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanı Jeremy Hunt atandı.
Theresa May başbakanlığındaki Muhafazakar Parti hükümetinde Brexit etrafında yaşanan çatlağın ardından bugün istifa eden Boris Johnson’ın yerine Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanı Hunt getirildi.

Johnson bugün öğleden sonra istifasını May’e sunmuş ve istifası kabul edilmişti. Johnson’un kararı, Brexit Bakanı David Davis’in dün gece gelen istifasını takip etmişti.

Her iki bakan da May kabinesinde “sert Brexit”in önde gelen savunucuları olarak biliniyordu. Yeni Dışişleri Bakanı Hunt, Brexit referandumu sürecinde ülkenin AB’de kalmasından yana kampanya yürütmüştü. Hunt, son yedi yıldır Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanı olarak görev yapıyordu.

İstifalar, İngiltere hükümetinin cuma günü açıkladığı, Avrupa Birliği ile özel serbest ticaret ve gümrük anlaşmaları yapılmasını öngören yeni Brexit yaklaşımının arkasından gelmişti.

Bu haber toplam 199 defa okunmuştur
İngiltere’de Yeni Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt Oldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans