Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeşil Barış Hareketi’Nden Karaoğlanoğlu Halkına Destek
09 Temmuz 2018 Pazartesi Saat 09:45

Yeşil Barış Hareketi’Nden Karaoğlanoğlu Halkına Destek

Yeşil Barış Hareketi, Karaoğlan Halkı’nın kamu mallarının özel ve tüzel kişilere kiralanmasına karşı mücadele verdiğini belirtti, bu mücadeleye destek verdi. Yeşil Barış Hareketi, Karaoğlanoğlu halkının, muhtarlığının, Spor K

Yeşil Barış Hareketi, Karaoğlan Halkı’nın kamu mallarının özel ve tüzel kişilere kiralanmasına karşı mücadele verdiğini belirtti, bu mücadeleye destek verdi.

Yeşil Barış Hareketi, Karaoğlanoğlu halkının, muhtarlığının, Spor Kulübü’nün ve Girne İnisiyatifi’nin kamu mallarının özel ve tüzel kişilere kiralanmasına karşı mücadele verdiğini kaydederek, bu mücadeleye desteklerinin tam olduğunu bildirdi.

Yeşil Barış Hareketi, yazılı açıklamasında, “Kamu yararına ayrılmış sahillerimizin, kıyılarımızın hali araziler ve İskân, Topraklandırma ve Eşdeğer Mal Yasası’nın tabi olan KKTC devleti adına kayıtlı taşınmazların, Anayasa rağmen özel ve tüzel kişilere, şahsi rant için yasadışı şekilde kiralanmasına karşı mücadele veren inisiyatif, bu yönde yapılan işlemlerin ve/veya alınan kararların iptal edilmesini talep ediyor. Yeşil Barış Hareketi de Karaoğlanoğlu halkının bu haklı mücadelesinin yanında” ifadelerini kullandı.

BRT/

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
Yeşil Barış Hareketi’Nden Karaoğlanoğlu Halkına Destek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans