Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman,zeytinlik Koruma İnisiyatifi Yönetimi Ve Bölge Sakinleri İle Bir Araya Geldi
17 Mayıs 2018 Perşembe Saat 14:54

Karaman,zeytinlik Koruma İnisiyatifi Yönetimi Ve Bölge Sakinleri İle Bir Araya Geldi

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman ve ekibi, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi yönetimi ve bölge sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıda, köye müze yapımı, köyde geliştirilmesi planlanan eko-agro turizm projeleri ile ilgili gö

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman ve ekibi, Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi yönetimi ve bölge sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıda, köye müze yapımı, köyde geliştirilmesi planlanan eko-agro turizm projeleri ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

Karaman, “bu köyde yaşayan insanlarla artık betonlaşmayı nasıl engelleyeceğimizi değil, bu köyü nasıl kalkındıracağımızı, bu köyde eko-agro turizmi nasıl geliştireceğimizi, el ele verip yeni değerleri bu köye nasıl katacağımızı tartışmak istiyorum” dedi.

Köyde bir müzenin kurulmasının önemine işaret eden Karaman, “biz Girne’deki tüm sorunlarla ilgili birçok proje çalışması yaptık. Yol, kaldırım, kanalizasyon, su baskınları ile ilgili teknik çalışmalar hazır. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarımın odağı çevre oldu.

Ancak hiçbir zaman ben her şeyi bilirim anlayışında olmadım. Ekip çalışmalarına, dayanışmaya inandım. Bu projeleri de çok geniş bir ekiple hazırladık. Doktoralı şehir plancıları ile belediye tedrisatından geçmiş mimarlarla, çevrecilerle, mühendislerle çalıştık.

Sizlerle de bu projeleri tartışıp konuşup son şeklini hep beraber oluşturacağız” dedi. “Girne’de yeni yaşam alanları yaratmaya, insanların refahını, sosyal yaşamını artırmaya adayım” diyen Karaman, bunu da ancak Zeytinlik sakinleri ile dayanışma içinde başarabileceğini söyledi.

Templos/Zeytinlik Koruma İnisiyatifi Başkanı Ersel Baflıgil yaptığı konuşmada Birol Karaman’la Girne İnisiyatifi’nde beraber çalıştıklarını ifade ederek, Karaman’ın Girne kenti için yaptığı mücadeleye de şahit olduğunu ifade etti. Baflıgil, “Birol bizim arkadaşımızdır. Bütün eylemlerimize katıldı, destek verdi. Girne İnisiyatifi’nde de hep beraberdik. Fedakârlıktır bu işler. Maddi çıkar beklediği için değil, köyünü kentini sevdiği için yapılır bu mücadele. Birol’un Girne için elinden geleni yapacağını inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 195 defa okunmuştur
Karaman,zeytinlik Koruma İnisiyatifi Yönetimi Ve Bölge Sakinleri İle Bir Araya Geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans