Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Bm Bitmiş Ve Tükenmiştir
17 Mayıs 2018 Perşembe Saat 14:53

Erdoğan: Bm Bitmiş Ve Tükenmiştir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ramazan ayının ilk iftarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit yakınlarıyla birlikte yaptı. İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama ilişkin Erdoğan, İsrail'in hukuk tan

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ramazan ayının ilk iftarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde şehit yakınlarıyla birlikte yaptı.

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliama ilişkin Erdoğan, İsrail’in hukuk tanımaz, hak ve adalet bilmez, şımarık, küstah, insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalınmasının, çok tehlikeli bir kapının açılması anlamına geleceğini söyledi.

Erdoğan “İsrail’in korsanlıkları, dünyadaki düzenin kökten sarsılmasına ve artık son hadiselerle birlikte açıkça yıkılmaya başlamasına yol açmıştır. Daha önce Avrupa’nın göbeğindeki Bosna’da, Afrika’nın pek çok yerinde, Somali’de, yakın zamanda Irak ve Suriye’de kötü imtihanlar veren uluslararası sistem Filistin’deki tavrıyla adeta intihar etmektedir. İşte Birleşmiş Milletler, bütün bu olaylar karşısında bitmiştir, tükenmiştir, çökmüştür. Zira Birleşmiş Milletler adalet tesisi için vardır ama şu anda Birleşmiş Milletler Genel Sekreterine hukukumuz ileri derecede olmasına rağmen ulaşamıyoruz.” Dedi.

İsrail zorbalığına daha fazla sessiz kalınması halinde dünyanın hızla haydutluğun hakim olduğu bir kaosa doğru sürükleneceğini, güçlü olanın istediğini aldığı, mazlum olanın ise hep kaybettiği bir düzenin yaratılacağını ve insanlığın sonunun geleceğini ifade eden Erdoğan “Biz bu kötü gidişe itiraz ediyoruz, bedeli ne olursa olsun. Sonuna kadar hakkın, hakikatin, mazlumun yanında yer alacağız. Bizim için bu tavır konjonktürel değil ilkeseldir. Aynı tavrı Suriye, Irak, Somali, Bosna, Kırım, Karabağ konusunda da gösteriyoruz.” Diye konuştu.

Bu haber toplam 186 defa okunmuştur
Erdoğan: Bm Bitmiş Ve Tükenmiştir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans