Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basketbolumuzda Şiddete Yer Bırakmayacağız
10 Mayıs 2018 Perşembe Saat 15:03

Basketbolumuzda Şiddete Yer Bırakmayacağız

KKTC Basketbol Federasyonu son günlerde yaşanan şiddet olayları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı ve Basketbola şiddeti karıştıranların her türlü cezayı alması için gereken tüm çalışmaların yapılacağını açıkladı. KKTC Ba

KKTC Basketbol Federasyonu son günlerde yaşanan şiddet olayları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı ve Basketbola şiddeti karıştıranların her türlü cezayı alması için gereken tüm çalışmaların yapılacağını açıkladı.

KKTC Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. Basketbolun ülkemizde her geçen gün popülerliğini artırması ve toplumun çok daha geniş bir kesimi tarafından takip edilmeye başlanması bizleri oldukça sevindirmektedir.

Bizler dünyanın en güzel oyunu olarak kabul ettiğimiz basketbolun etrafında bir araya gelmiş bireyler olarak, bu özneye değer katmak ve hak ettiği yere taşımak için çalışmaktayız.

Buna karşın son dönemde bazı kendini bilmez kişilerin yaptıklarıyla kesinlikle bir araya gelmemesi gereken iki olgu olan basketbol ve şiddet kavramlarını gündeme getirdikleri üzüntüyle karşılanmaktadır.

KKTC Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak bu güzel oyunun şiddet sarmalına sürüklenmesine ve sporun güzelliklerinde nasibini almamış bu kişiler tarafından kendi amaçları için kullanılmasına müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

Basketbol Federasyonu, bu hususta basketbolumuzu şiddete bulaştırmaya çalışan kişilerin yasalar, tüzükler ve yönetmeliklerin izin verdiği oranda en ağır şekilde cezalandırması için ne gerekiyorsa yapacaktır.

Bu konuda son dönemde yaşanan bir şiddet olayı ile ilgili bir kişinin sahalarımıza alınmaması konusunda girişimler yapılmıştır. Bunun yanı sıra özellikle sosyal medyadan federasyonumuzun kurumsal kimliğine zarar veren ve hakemleri hedef alarak saygı sınırlarını aşan paylaşımlar da titizlikle incelenerek gereken cezai işlemler uygulanacaktır.

Sporda şiddet konusunda hiçbir toleransı olmayan federasyonumuz tüm halkımızı basketbolun güzelliklerini yaşamaya davet etmektedir.

 

 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
Basketbolumuzda Şiddete Yer Bırakmayacağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans