Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi Bugün Başlıyor
08 Mayıs 2018 Salı Saat 09:27

Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi Bugün Başlıyor

Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi bugün başlıyor.Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail arasındaki üçlü zirve, doğal gaz konusunda gerçekleştirilecek. Lefkoşa’nın Rum kesiminde yapılacak üçlü zirve için, Yunanistan Başbaka

Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi bugün başlıyor.Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail arasındaki üçlü zirve, doğal gaz konusunda gerçekleştirilecek.

Lefkoşa’nın Rum kesiminde yapılacak üçlü zirve için, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu bugün Güney Kıbrıs’a gidiyor.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias da üçlü zirveye katılmak amacıyla daha önce adaya gelmişti.

Bu arada Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail arasındaki üçlü zirve öncesinde, liderler arasında baş başa görüşmelerin de gerçekleştirileceği kaydedildi.

Rum haber kaynakları, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun, Rum Başkanlık Sarayı’na gelmesinin ve resmi karşılamanın ardından, iki ülke heyetleri arasında görüşme gerçekleştirileceğini ve anlaşmalar ile işbirliği memorandumlarının imzalanacağını belirtti.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın da Rum Başkanlık Sarayı’na gelmesinin ardından Çipras ile Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis baş başa bir görüşme gerçekleştirecek. Bunun ardından ise heyetler arasındaki görüşmeye geçilecek.

Programa göre, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras da baş başa görüşecek. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından ise üçlü görüşmeye geçilerek, üçlü anlaşmaların ve karşılıklı anlayış memorandumları imzalanacağı bildirildi.

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur
Güney Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Üçlü Zirvesi Bugün Başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans