Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderler, Bu Akşam Sosyal İçerikli Yemekte Bir Araya Gelecek
16 Nisan 2018 Pazartesi Saat 10:49

Liderler, Bu Akşam Sosyal İçerikli Yemekte Bir Araya Gelecek

Liderler, bu akşam sosyal içerikli yemekte bir araya gelecek.BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ev sahipliği yapacağı ve liderleri buluşturacak yemek saat 19.00’da başlayacak.Liderler,uzun bir aranın ardın

Liderler, bu akşam sosyal içerikli yemekte bir araya gelecek.BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ev sahipliği yapacağı ve liderleri buluşturacak yemek saat 19.00’da başlayacak.Liderler,uzun bir aranın ardından ilk kez görüşecek.

Birleşmiş Milletler Genel Sekereteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın arabölgedeki konutunda gerçekleştirilecek yemek saat 19.00’da başlayacak.Spehar, geçtiğimiz hafta her iki liderle ayrı ayrı biraraya gelerek yemek ile ilgili düzenlemeler yapmıştı.

Cuma günü Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları ile biraraya gelerek bilgi veren Cumhurbaşkanı Akıncı, ucu açık ve çözüm odaklı olmayan bir görüşmeye karşı olduklarını yenilemişti.
Rum lider ile yapacağı toplantıda onun ne düşündüğünü anlamaya çalışacaklarını kaydeden Akıncı, “Kıbrıs’ın geleceği ortak kaderimiz ortak geleceğimizdir. Bu her zamnki gibi ortak hedefimiz olmaya devam edecektir” şeklinde konunşmuştu.

Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis de geçtiğmiz günlerde Liderler Konseyi’nin toplayarak Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesi öncesinde değerlendirmelerde bulunmuştu.

Liderler Konseyi’nin ardından açıklama yapan Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Anastasiyadis için müzakerenin Crans Montana’da kaldığı yerden başlamasının öncelikli olduğunu belirtmişti.

Akşam yemeğinin herhangi bir gündeminin bulunmadığını çünkü müzakerenin bir parçası olmadığını anlatan Prodromu, Nikos Anastasiyadis’in yemekte özellikle müzakerelerin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin talep ettiği çerçevede başlaması gerektiğine değineceğini söylemişti.

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
Liderler, Bu Akşam Sosyal İçerikli Yemekte Bir Araya Gelecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans