Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Atakan, Ankara’Daki Temaslarını Sürdürüyor
13 Nisan 2018 Cuma Saat 09:30

Bakan Atakan, Ankara’Daki Temaslarını Sürdürüyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'la görüştü. Görüşme öncesi konuşan Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’la görüştü.

Görüşme öncesi konuşan Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “KKTC Karayolu Master Planı kapsamında 2012-2020 yılları arasında 255 kilometre bölünmüş yol,145 kilometre tek yol olmak üzere yaklaşık 400 kilometre yol yapmayı hedeflemiş durumdayız, KKTC Master Planı için 2018 yılında 70 Milyon TL ödenek ayırmış durumdayız” dedi.

Bakan Arslan, Türkiye’nin KKTC’nin geleceğe güvenle bakmasına ekonomik açıdan gelişmişlik düzeyinin artmasına önem verdiğini kaydetti.

KKTC ile olan ilişkilerin diğer ülkelerle olan ilişkilerden farklı bir boyutta olduğunu ifade eden Arslan,”KKTC ile köklü ve güzel ilişkilerimiz var. Türkiye bugün de gelecekte de kararlı duruşunu ve desteğini devam ettirecektir.KKTC Karayolu Master Planı kapsamında 2012-2020 yılları arasında 255km. bölünmüş yol, 145km. tek yol olmak üzere yaklaşık 400km. yol yapmayı hedeflemiş durumdayız, haberleşme alanında da birçok projeye imza atıyoruz. E-devlet Projesi’nde toplam fiziki gerçekleşme oranı yüzde 40 seviyesindedir. Gümrük Bilgi Sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemi, KKTC Kamu Ortak Verti Merkezi kurulumu ve e devlet kapısı gibi projelere ilişkin çalışmalar devam etmektedir. KKTC ile birlikte çalışmaya kardeşlerimize destek vermeye her zaman hazır olduğumuzu ifade etmek isterim.” diye konuştu.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ise, Türkiye’nin gelişmesini gururla takip ettiklerini dile getirerek, bu ciddi gelişmenin en önemli kilometre taşlarından birinin de bakanlığın gösterdiği çağdaş ve modern çalışmalar olduğunu ifade etti.

Bakanlığın bilgi birikiminden yararlanmak istediklerini aktaran Atakan, ” Önümüzdeki dönemde KKTC’de yarım kalan ekonomik gelişme projelerini daha ileriye taşıyacağımıza inancımız tamdır.” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Atakan, mevkidaşına Piri Reis’in Kıbrıs Haritası’nı hediye etti.

Bakan Atakan, yarın sabah saat 10.00’da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile saat 15.00’de de Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşecek.

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
Bakan Atakan, Ankara’Daki Temaslarını Sürdürüyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans