Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Çeler, Ankara’da Temaslarda Bulunuyor
13 Nisan 2018 Cuma Saat 09:29

Bakan Çeler, Ankara’da Temaslarda Bulunuyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ankara temasları çerçevesinde dün sırasıyla, TC Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Kıbrıs İşlerinden Soru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Ankara temasları çerçevesinde dün sırasıyla, TC Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler, ilk ziyaretini TC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’ya gerçekleştirdi.
Çeler, görüşmede, iki ülke arasındaki sosyal hizmet uygulamaları ile ilgili konularda Bakan Kaya’ya görüş ve düşüncelerini aktardı.
Ziyaretin sonunda Bakan Çeler, TC Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Mağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler tarafından yapılan hediyeyi de takdim etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler ikinci ziyaretini mevkidaşı TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na gerçekleştirdi. Sarıeroğlu’nun makamındaki görüşme basına kapalı gerçekleşti. Çeler, Bakanlığı’na bağlı rehabilitasyon merkezlerinde özel gereksinimli gençler tarafından hazırlanan ahşap tabloyu da TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’na sundu.

İki bakanın baş başa bir süre görüşmesinin ardından heyetler arası toplantıya geçildi. Toplantıda, sosyal güvenlik, istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar ve genel sağlık sigortası konularında istişarelerde bulunuldu.

Çalışm ve Sosyal Güvenlik Bakan Zeki Çeler, son olarak Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi.
Çankaya Köşkü toplantı salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Akdağ, Çeler ile iki gün önce görüştüklerini aktardı.
KKTC ile ekonomik iş birliği konusundaki çalışmaların devam ettiğini belirten Akdağ, bu konuda teknik çalışma yapmak üzere bir ekibin KKTC’ye gittiğini söyledi.
Çeler ise randevu taleplerini kabul ettiği için Akdağ’a teşekkür etti.

Akdağ ile detaylı konuşabilme imkanı buldukları için mutlu olduklarını dile getiren Çeler, iki kardeş ülke arasındaki ekonomik iş birliğinin yanı sıra politik iş birliğinin de sürdürülebilirliğinin önemine işaret etti. Çeler, TC Başbakan Yardımcısı Akdağ’a da Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Mağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler tarafından yapılan hediyeleri takdim etti. Açıklamaların ardından görüşme basına kapalı devam etti.

Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur
Bakan Çeler, Ankara’da Temaslarda Bulunuyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans