Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Akdağ: Büyük Gelişmelere Birlikte İmza Atılacak
11 Nisan 2018 Çarşamba Saat 08:41

Recep Akdağ: Büyük Gelişmelere Birlikte İmza Atılacak

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi. Bakanlık açıklamasına gore, Çankaya Köşkü’ndeki görüşme öncesinde açıklamada bulunan Akda

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile bir araya geldi.

Bakanlık açıklamasına gore, Çankaya Köşkü’ndeki görüşme öncesinde açıklamada bulunan Akdağ, “Öteden beri TC olarak kardes ülkemiz KKTC’ye karşı çok yakın bir alakamız var. Bu yakın alakanın neticesi ve önemli bir göstergesi olarak hükümetimiz güzel bir mekanizma geliştirmiş durumda. Başbakanımız adına bir Başbakan Yardımcısı olarak KKTC’nın ekonomik gelişmesi ve işbirliği için meseleleri takip ediyor ve doğrusu bu vazife bana verildiği için çok mutluyum. Büyük bir memnuniyetle bu vazifeyi icra ediyorum.”

Akdağ, KKTC halkı açısından çok kısa sürede büyük gelişmelere birlikte imza atılacağına inandığını da dile getirdi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali de, TC-KKTC arası dostluk, kardeşlik ve işbirliğinin çok önemli olduğunu söyledi.
Şahali, “KKTC’’ye sağlamakta olduğunuz mali ve teknik destek bizlerin daha refah günlere erişmemiz bakımından son derece önemli. Biz KKTC hükümeti olarak özelikle imzaladığımız hükümetlerarası anlaşmalar çerçevesinde yükümlülüklerimizi yerine getirmek, ilişkilerimizi geliştirmek ve halkımızın refahını daha da yukarıya taşımak bakımından yoğun bir gayret içerisindeyiz.”
Yeni oluşan koalisyon hükümetinin halkın refahı için yoğun uğraş içerinde olduğuna işaret eden Şahali, hem KKTC kaynakları, hem de TC destekleri ile halka daha refah bir gelecek hazırlama konusunda görev başında olduklarını ifade etti.
Şahali, “Bu çerçevede birlikte ele aldığımız ve yürüttüğümüz konuları değerlendirmek ve daha olumlu sonuçlar yaratmak bakımından bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
Recep Akdağ: Büyük Gelişmelere Birlikte İmza Atılacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans