Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Putin,  Yarın Türkiye’Ye Gidiyor
04 Nisan 2018 Çarşamba Saat 09:27

Putin, Yarın Türkiye’Ye Gidiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki günlük ziyaret için yarın Ankara’ya gidiyor. Seçimleri kazandıktan sonra Putin, ilk yurtdışı seyahatini Türkiye’ye yapmış olacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki günlük ziyaret için yarın Ankara’ya gidiyor.

Seçimleri kazandıktan sonra Putin, ilk yurtdışı seyahatini Türkiye’ye yapmış olacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus-Türk Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı için yarın Ankara’da biraraya gelecek.

Vladimir Putin’in 2 günlük Ankara ziyaretinde, özellikle enerji alanındaki stratejik projeler ile Suriye de dahil olmak üzere uluslararası gündemdeki konuları ele alacağı belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 4 Nisan Çarşamba günü Ankara’da 2. Üçlü zirvede biraraya gelecek.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Putin, Erdoğan ve Ruhani’nin 4 Nisan’da yapılacak 2. üçlü zirvede Soçi’deki Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nde alınan karara uygun olarak Suriye’de anayasa reformunu teşvik edecek tedbirleri ele alacağını belirtti.

Rusya, Türkiye ve İran’ın en kısa sürede dengeli ve işleyen bir anayasa komitesi kurulması konusunda BM’ye desteğini sürdüreceğini kaydeden Uşakov, zirvede BM Güvenlik Konseyi’nin 24 Şubat tarihli, Suriye’deki insani durumu iyileştirilmesi için ülkenin tüm bölgelerinde ateşkes uygulanması çağrısı yapan kararının hayata geçirilmesiyle ilgili konularda fikir alışverişi yapılacağını vurguladı.

Uşakov’a göre liderler, üçlü zirvenin sonunda Suriye’deki durumla ilgili bir ortak deklarasyon kabul edecek.

Bu haber toplam 1115 defa okunmuştur
Putin, Yarın Türkiye’Ye Gidiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans