Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanlık Denetleme Kurulu Ek-Mesailerle İlgili İnceleme Başlatacak
04 Nisan 2018 Çarşamba Saat 09:26

Başbakanlık Denetleme Kurulu Ek-Mesailerle İlgili İnceleme Başlatacak

Bakanlar Kurulu toplandı. Toplantıda alınan kararlar Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından açıklandı. Özersay; Üst Kademe Yöneticileri Değişiklik Yasa Tasarısı’nın Bakanlar

Bakanlar Kurulu toplandı.

Toplantıda alınan kararlar Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından açıklandı.

Özersay; Üst Kademe Yöneticileri Değişiklik Yasa Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu’nda onaylandığını bildirdi.

Tasarının Meclis’te onaylanmasıyla müşavirlik statüsünün ortadan kalkacağını kaydeden Özersay; ‘yasanın şu an üst kademe yöneticisi görevinde bulunan kişileri de kapsayacağını’ belirtti.

Özersay; ‘özetle bu yasa Meclis’te onaylanırsa bundan sonra müşavir yaratan herhangi bir karar üretilemeyecek’ dedi.
Kudret Özersay, kamuoyunda tartışılan Kıb-Tek’te ek mesai konusunun Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nca Bakanlar kurulu gündemine geldiğini ve ‘hukuki zeminine ilişkin önemli bazı soru işaretleri bulunduğu sonucuna varıldığını’ bildirdi.
Özersay, ek mesai konusuyla ilgili Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun inceleme başlatacağını açıkladı.
Kudret Özersay, Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu’na atanan üyeleri de açıkladı.

Buna göre Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu’nda ‘Doç. Dr. Ahmet Güneyli, Bekir Hınçal, Güven Varoğlu, Mehmet Özbilgehan ve Nihal Sofu’ görev yapacak.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu’na ise ‘Avukat Boysan Boyra, Server Erozan, Gülsün Korun, Yaşar Gündeğer atanırken Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Cevat Rıza ile Hayri Orçan görevlerine devam edecek.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, BET Ofislerin saysının azaltılması konusundaki raporun da Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü ve sayının azaltılmasında hangi adımların atılacağının ele alındığını bildirdi.
Özersay, KKTC’de ikamet eden Maronit ve Ermenilere gönderilecek malzemelerden gümrük vergisi alınmamasına ilişkin yeni prosedürün de yürürlüğe girdiğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu’nda ayrıca bazı Belediyelerin 2018 mali yılı bütçe yasa tasarıları, Türk Ajansı Kıbrıs’ın 2018 Mali Yılı Bütçe Yasas Tasarısı, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Spor Federasyonlarına yapılacak katkılar onaylandı ayrıca bazı yurtdışı temaslarına ilişkin karar üretildi.

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
Başbakanlık Denetleme Kurulu Ek-Mesailerle İlgili İnceleme Başlatacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans