Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kuzey Kıbrıs,ıtb Berlin’De Her Yıl Daha Güçlü Bir Biçimde Temsil Ediliyor”
05 Mart 2018 Pazartesi Saat 09:21

“Kuzey Kıbrıs,ıtb Berlin’De Her Yıl Daha Güçlü Bir Biçimde Temsil Ediliyor”

Kuzey Kıbrıs turizmi, dünyanın en büyük turizm fuarı konumunda olan ITB Berlin 2018’de, Turizm ve Çevre Bakanlığı çatısı altında tanıtılacak. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu,7- 11 Mart tarihleri arasında 52’inci kez gerçekle

Kuzey Kıbrıs turizmi, dünyanın en büyük turizm fuarı konumunda olan ITB Berlin 2018’de, Turizm ve Çevre Bakanlığı çatısı altında tanıtılacak.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu,7- 11 Mart tarihleri arasında 52’inci kez gerçekleştirilecek ITB Berlin 2018 Fuarı’na katılarak, yerli ve yabancı turizmcilerle temasta bulunacak.
Fuarda Kuzey Kıbrıs, Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından organize edilen 130 metrekareden büyük bir alanda temsil edilecek.

Açılışını Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun yapacağı Kuzey Kıbrıs standında Ataoğlu, fuar süresince turizm profesyonelleriyle temasta bulunacak. Ataoğlu ayrıca yerli ve yabancı basın mensuplarıyla da bir araya gelecek.

Fuara ilişkin açıklama yapan Bakan Ataoğlu, geçen yıl Kuzey Kıbrıs standının Avrupa stantları arasında ilk 10 ülke arasında yer aldığını hatırlatarak, Kuzey Kıbrıs’ın ITB Berlin’de her yıl daha güçlü bir biçimde temsil edildiğini söyledi.

Avrupa seyahat pazarında büyük bir potansiyeli bulunan Almanya’nın, KKTC için de önemli olduğunun altını çizen Ataoğlu, Alman turistlerin ziyaretçi sayısı ve turizm geliri sırasında ilk sıralarda yer aldığını kaydetti.

2016 yılında 48 bin 375 kişi olan Alman turist sayısının, tanıtım ve pazarlama çalışmaları sonucunda 2017 yılında yüzde 17.7’lik artışla 57 bine yükseldiğini aktaran Ataoğlu, bu yıl da Alman turist sayısında ciddi artış beklediklerini vurguladı.

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, “ITB Berlin Almanya’da bu yıl katıldığımız 3’üncü fuar olacak. Katıldığımız fuarlarda Kuzey Kıbrıs’a dikkat çeken bir ilgi var. Kuzey Kıbrıs bu yıl Almanya pazarında ciddi bir çıkış yapacak. Bakanlık olarak sektörümüzle birlikte bu ilgiyi daha da yukarıya taşımak istiyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
“Kuzey Kıbrıs,ıtb Berlin’De Her Yıl Daha Güçlü Bir Biçimde Temsil Ediliyor” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans