Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gükad’da “kıbrıslı Türklerin Siyasal Yaşamı, Seçim Sistemi Ve Seçim Analizleri” Tartışıldı
08 Şubat 2018 Perşembe Saat 12:54

Gükad’da “kıbrıslı Türklerin Siyasal Yaşamı, Seçim Sistemi Ve Seçim Analizleri” Tartışıldı

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği’nin (GÜKAD) ‘Salı Söyleşileri’ kapsamında, dün akşam, “Kıbrıslı Türklerin Siyasal Yaşamı, Seçim Sistemi ve Seçim Analizleri” tartışıldı. GÜKAD’dan yapılan açıklamaya göre

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği’nin ‘Salı Söyleşileri’ kapsamında, dün akşam, “Kıbrıslı Türklerin Siyasal Yaşamı, Seçim Sistemi ve Seçim Analizleri” tartışıldı.

GÜKAD’dan yapılan açıklamaya göre, dernek lokalinde yer alan ve Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’ın moderatörlüğünde yapılan söyleşide, Akademisyen Mehmet Hasgüler, Ulaş Gökçe ve Bülent Evre konuştu.
Güzelyurt Milletvekilleri Armağan Candan ve Hasan Büyükoğlu ile Lefke Milletvekili Salahi Şahiner’in de izlediği söyleşide, sorular sorulup yanıtlar da verildi.

GÜKAD açıklamasında, “konuşmalarda ortaya çıkan ortak kanının, ‘Seçim Yasası’nın tadil edilmesi gerektiği’ olduğu” belirtildi.
Etkinliğin sonunda, GÜKAD Kurucu Üyesi Akademisyen İlksoy Aslım’a, bugüne kadar derneğe yaptığı katkılardan ötürü plaket taktim edildi.

Bu haber toplam 1281 defa okunmuştur
Gükad’da “kıbrıslı Türklerin Siyasal Yaşamı, Seçim Sistemi Ve Seçim Analizleri” Tartışıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans