Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rum Ve Ürdün Askerleri Ortak Tatbikat Yapacak
03 Aralık 2017 Pazar Saat 00:28

Rum Ve Ürdün Askerleri Ortak Tatbikat Yapacak

Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis, Ürdün’le imzalanan İkili Askeri İşbirliği Programı çerçevesinde ortak tatbikat ve eğitim uygulamalarına geçileceğini açıkladı. Güney Kıbrıs’ta yayınlanan gazetelerdeki haber göre, Rum Savu

Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis, Ürdün’le imzalanan İkili Askeri İşbirliği Programı çerçevesinde ortak tatbikat ve eğitim uygulamalarına geçileceğini açıkladı.

Güney Kıbrıs’ta yayınlanan gazetelerdeki haber göre, Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis, Ürdün Silahlı Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mahmoud A. Fraihat’la görüşmesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, iki ülkenin ortak tatbikat ve eğitim gerçekleştireceğini söyledi..

Fokaidis, Ürdün Silahlı Kuvvetleri Komutanı’nın Güney Kıbrıs’ı ilk kez ziyaret ettiğini, bu olayın da iki ülke arasındaki ilişkilerin ne kadar ilerlediğinin bir göstergesi olduğunu belirtirken, Avrupa Birliğinin Ürdün’ü daha etkin bir şekilde desteklemesi gerektiğini ifade etti.
Fokaidis ayrıca bölgede barışın, işbirliğinin, istikrarın ve güvenliğin sağlanmasının Ürdün’le ortak hedefleri olduğunu vurguladı.

Korgeneral Fraihat ise açıklamasında, ülkesinin Güney Kıbrıs’ı, aynı stratejik sorunları yaşadıkları bir dost olarak gördüklerini belirtti.

Fraihat, Ürdün ve Güney Kıbrıs arasındaki yakın savunma ilişkisine büyük önem verdiklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
Rum Ve Ürdün Askerleri Ortak Tatbikat Yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans