Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan- Trump İle Telefonda Görüştü
28 Kasım 2017 Salı Saat 09:38

Erdoğan- Trump İle Telefonda Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri BaşkanıTrump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede iki liderin bölgesel güvenliği tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı mücadelede stratejik ortaklığın öne

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri BaşkanıTrump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Görüşmede iki liderin bölgesel güvenliği tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı mücadelede stratejik ortaklığın önemini yinelediği belirtildi.

Açıklamada, Trump ile Erdoğan’ın, Suriye’ye ilişkin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları ve ülkedeki iç savaşı sona erdirmek üzere Cenevre’deki görüşmeleri desteklediği vurgulandı.
Ayrıca açıklamada, iki liderin, “Suriye’deki insani krizin sona erdirilmesi, yerlerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine dönmesine izin verilmesi, kötü müdahalelerden ve teröristlerden arındırılmış birleşik bir Suriye’nin istikrarının sağlanması” gerektiğine vurgu yaptığı aktarıldı.

ABD’nin, PYD/PKK’ya Rakka operasyonu kapsamında verdiği silah ve ekipman desteği kastedilerek, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eski politikamızla tutarlı bir şekilde, Başkan Trump, Rakka operasyonu tamamlandığına ve DEAŞ’ın geri dönememesi için istikrarı sağlama evresine geçtiğimize göre, Suriye’deki ortaklarımıza verdiğimiz askeri yardımlarla ilgili bekleyen ayarlamalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bilgilendirdi.” Açıklamada, iki liderin ayrıca ABD’den askeri ekipman alımını da görüştüğü kaydedildi.

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
Erdoğan- Trump İle Telefonda Görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans