Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reza Zarrab Davasında Jüri Seçimi Tamamlandı
28 Kasım 2017 Salı Saat 09:34

Reza Zarrab Davasında Jüri Seçimi Tamamlandı

New York'ta tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın ve Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın jürili duruşması bugün başlıyor. New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Gene

New York’ta tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab’ın ve Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın jürili duruşması bugün başlıyor.

New York’ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Atilla’nın avukatları bugün başlayacak jürili duruşmanın iki hafta ertelenmesi talebinde bulundu, savcılık ise savunmanın bu talebine itiraz etti.

Atilla’nın tek başına yargılanacağı davada jüri seçimi tamamlandı. Jüri seçimi için mahkemeye çağrılan 82 ABD vatadandaşından 12 asıl 6 yedek olmak üzere 18 jüri üyesi seçildi. Seçmen ya da ehliyet numarasına göre mahkemeye davet edilen jüri adayları davanın yargıcı Richard Berman’ın sorularını yanıtlamadan önce doğruları söyleyeceğine dair yemin etti.

Reza Zarrab duruşmada yoktu. Yargıç Richard Berman, 82 jüri adayına hitaben yaptığı konuşmada dava ile ilgili bilgi verirken; “Sizin jürilik yapacağınız davada bir tek Mehmet Hakan Atilla yargılanacaktır” dedi.

Berman, usul gereği jüri adaylarına hitaben konuşmasında “Sizler mahkemede sunulan delillere bakarak neyin gerçek olduğuna karar vereceksiniz, biz ise yasalara bakacağız. Bunu yapamayacak olan varsa şimdiden söylesin” çağrısı yaptı.

Yargıç Berman’ın bu açıklaması; ABD bankacılık sistemini dolandırmak, kara para aklamak, İran ambargosunu delmekle suçlanan Reza Zarrab’ın savcılıkla işbirliği yaptığı ve anlaşmaya vardığı iddialarını güçlendirdi.

Bu haber toplam 1219 defa okunmuştur
Reza Zarrab Davasında Jüri Seçimi Tamamlandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans