Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Toplantısının Bugün Yapılması Bekleniyor
28 Kasım 2017 Salı Saat 09:33

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Toplantısının Bugün Yapılması Bekleniyor

Nisap yetersizliği nedeniyle dün gerçekleştirilemeyen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısının bugün yapılması bekleniyor. Meclis Genel Kurulu’nun gündeminde Polisin özlük haklarını içeren değişiklik yasa tasarısı bulunuyor. CTP

Nisap yetersizliği nedeniyle dün gerçekleştirilemeyen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısının bugün yapılması bekleniyor.

Meclis Genel Kurulu’nun gündeminde Polisin özlük haklarını içeren değişiklik yasa tasarısı bulunuyor.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, nisap yetersizliği nedeniyle dün gerçekleştirilemeyen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısıyla ilgili Meclis’te basına açıklama yapmıştı.Erhürman, Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın katılmadığı Meclis oturumuna katılmayı doğru bulmadıklarını kaydetmişti.

Özgürgün ve Denktaş’ın yanı sıra DP grubunun toplantıya katılmadığını belirterek, “hükümetin ciddiyetsiz ve sorumsuz davrandığını” söyleyen Tufan Erhürman, “Belli kesimlere durmadan umut pompalıyor, iş ciddiye binince ortadan kayboluyorlar. Buna prim vermeyeceğiz” dedi.Polisle ilgili yasanın diğer ciddi yasalar gibi seçim sonrasında ele alınması gerektiğini de kaydeden Erhürman, “Hükümet, acil bir durum yoksa Meclise yasa getirmek gibi bir tavra girmemeli. Durum ortada. Seçim telaşıyla ne yaptıklarını bilmiyorlar” ifadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 1189 defa okunmuştur
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Toplantısının Bugün Yapılması Bekleniyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans