Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis Genel Kurulu Toplandı
13 Kasım 2017 Pazartesi Saat 13:37

Meclis Genel Kurulu Toplandı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Meclis Başkanı Sibel Siber’in başkanlığında toplandı. İlk olarak komitelerden gelen bazı yasa tasarılarının Genel Kurul’da görüşülmesine ilişkin ivedilik tezkereleri oylandı. Genel Kurul’da daha sonr

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Meclis Başkanı Sibel Siber’in başkanlığında toplandı.

İlk olarak komitelerden gelen bazı yasa tasarılarının Genel Kurul’da görüşülmesine ilişkin ivedilik tezkereleri oylandı.

Genel Kurul’da daha sonra CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, grubu adına Meclis İç Tüzüğü’nün 62.maddesi kapsamında kırsal kesim arsa dağıtımı konusunda konuşma yaptı.

Erhürman, seçime çok kısa süre kala hükümetin yaptığı icraatları eleştirdi ve Hükümeti menfaat dağıtmakla suçladı.
Tufan Erhürman, hükümetin vatandaşlık dağıtmaya devam ettiğini, kırsal kesim hak sahipliği belgeleri konusunda kavga çıkarmayı göze aldığını ifade etti.

Erhürman’ı İçişleri Bakanı Kutlu Evren yanıtladı.
Evren, İçişleri Bakanı olduğunda söz verdiği bazı projeleri olduğunu belirtti ve söz verdiği projelerden kırsal kesim arsalarının altyapıları konusundaki çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Kırsal kesim arsaları konusundaki çalışmaların tüm Hükümetlerin döneminde gerçekleştirildiğini ifade eden Evren, “Hak sahipliliği belgeleri konusu seçim öncesi bir çalışma gibi görünmesine rağmen bu çalışmalar ocak şubat ayında başlamıştı. Uzayan bir süreç oldu” dedi.

Evren, uygun koşullardaki vatandaşlıkları geçen haftaki Bakanlar Kurulu’nda onayladıklarını bunun da Hükümet politikaları olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Meclis Genel Kurulu Toplandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans