Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Mücadele Madalyaları
11 Kasım 2017 Cumartesi Saat 09:16

Milli Mücadele Madalyaları

Milli Mücadele Madalyalarının dağıtımı sürüyor. Başbakan Hüseyin Özgürgün bugün milli mücadele lideri Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı ziyaret ede

Milli Mücadele Madalyalarının dağıtımı sürüyor.

Başbakan Hüseyin Özgürgün bugün milli mücadele lideri Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı ziyaret ederek, madalyalarını takdim etti.

Ziyarette Dr. Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük de hazır bulundu.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, kendisini heyecanlandıran bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.
2000 yılında yasası geçen milli mücadele madalyalarını teslim etmeye başladıklarını kaydeden Özgürgün ayrıca, milli mücadele lideri Dr. Fazıl Küçük’e Allah’tan rahmet diledi.

Süheyla Küçük de genç nesillerin kendilerinden devraldığı davayı yürütmeye devam ettiklerini vurgulayarak, davanın, en iyi şekilde sonuçlanmasını istedi.

Konuşmaların ardından Başbakan Özgürgün, Süheyla Küçük’e madalyayı takdim etti.

Süheyla Küçük madalyayı alırken duygulu anlar yaşadı.

Küçük, “Bu benim için en büyük ve en değerli hatıradır. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim. Biz zamanında kadınlı, erkekli üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra gençlerdedir” dedi.

Süheyla Küçük, Dr. Fazıl Küçük’ün Girne’de bir süre önce yenilenen heykeli için verilen uğraşlara da teşekkür etti.
Başbakan Hüseyin Özgürgün de emaneti en iyi şekilde ileriye taşıma sözü verdi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı da yılan adasındaki konutunda ziyaret ederek, “Milli Mücadele Madalyası”nı takdim etti.

Başbakan Özgürgün, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vasiyeti üzerine uzun süre önce hazırlanan Milli Mücadele Madalya ve berat takdimi için geldiğini belirtti.

Denktaş’ın aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini ifade eden Özgürgün, 55 bin adet hazırlanan madalyayı Aydın Denktaş’a kendisinin takdim etmekten gurur duyduğunu kaydetti.

Özgürgün, Aydın Denktaş’a sağlıklı uzun ömür de diledi.

Aydın Denktaş da kendisine takdim edilen madalya ve berat için teşekkür ederek, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın daima hatırlanması ve unutulmamasını istedi.

Madalya için, “Çok güzel, sayenizde moralim düzeldi” diyen Denktaş, kendisini hatırlayanın Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ı da hatırladığını söyledi.

Bu haber toplam 187 defa okunmuştur
Milli Mücadele Madalyaları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans