Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atamızı Özlemle Anıyoruz
10 Kasım 2017 Cuma Saat 11:02

Atamızı Özlemle Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yılında Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de törenlerle anılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurba

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yılında Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de törenlerle anılıyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, 79’uncu ölüm yıldönümü nedeniyle bugün törenlerle anılacak.

6 ilçede Atatürk’ü anmak üzere kaymakamlıklara bağlı bucaklarda ve okullarda törenler yapılacak.

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te 2 dakika boyunca sirenler çalacak ve saygı duruşunda bulunulacak.

Saygı duruşunun ardından bayraklar İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilecek, ardından tüm kurum ve kuruluşlardaki bayraklar yarıya indirilecek.

Bayraklar, gün batımında yeniden göndere çekilecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Lefkoşa’da iki tören düzenlenecek. İlk tören Atatürk Anıtı’nda saat 09.00’da yapılacak.

Törene, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan da katılacak.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Büyükelçi Kanbay ve Tümgeneral Yıldırım anıt özel defterini imzalayacak.

Atatürk için ikinci tören, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Tören saat 09.30’da başlayacak.

Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle başkent Lefkoşa’nın yanı sıra Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele ve Lefke’de de törenler düzenlenecek…

Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
Atamızı Özlemle Anıyoruz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans