Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oğuz: Atatürk’Çülüğü, Nesilden Nesile Anlatmayı Devam Edeceğiz
10 Kasım 2017 Cuma Saat 11:02

Oğuz: Atatürk’Çülüğü, Nesilden Nesile Anlatmayı Devam Edeceğiz

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun Oğuz, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Düşünce ve eylem insanı, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığ

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun Oğuz, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Düşünce ve eylem insanı, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıl dönümünde, eserlerinin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğini saygı ve özlemle anıyoruz.

Yıllar sonra bile, fikirleri yolumuzu aydınlatıyorsa, yine onun emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorsak, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmek ve daha ileriye varabilmek için onun ışığıyla yol alıyorsak, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü değil, matem günü değil, fikirlerine bağlılıkla kalplerimizde devrimlerini yaşatma günüdür.

Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, dünyada bağımsızlık mücadelesi veren bir çok ülkenin de yol göstericisi olmuştur.

Kıbrıs Türk halkı, Atatürk’ü anlayarak, ilke ve devrimlerini benimseyerek onun çizdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşma doğrultusunda mücadele eden bağımsızlık ve özgürlük sevdalısı bir halktır.

Bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, bizler için gösterdiği yolda ilerlemekte kararlı olduğumuzu, Atatürk’çülüğü bugünün ve yarının nesillerine anlatmayı görev bildiğimizi yineliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında büyük bir sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz”.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
Oğuz: Atatürk’Çülüğü, Nesilden Nesile Anlatmayı Devam Edeceğiz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans