Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu Sağlık Çalışanları Değişiklik Yasa Tasarısı Komiteden Geçti
10 Kasım 2017 Cuma Saat 08:38

Kamu Sağlık Çalışanları Değişiklik Yasa Tasarısı Komiteden Geçti

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi “Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı ve Askerlik (Değişiklik) Yasa Önerisi'ni de oy birliğiyle kabul etti. Komite, bugün saat 09.30’da, UBP Milletv

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi “Kamu Sağlık Çalışanları Yasa Tasarısı”nı ve Askerlik Yasa Önerisi’ni de oy birliğiyle kabul etti.

Komite, bugün saat 09.30’da, UBP Milletvekili Komite Başkanı Dr. Ahmet Kâşif başkanlığında toplandı.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre komite, gündeminde bulunan iki farklı Askerlik Yasa Önerisi’ni birleştirerek görüştüğü öneriyi oy birliğiyle onayladı.

UBP Gazimağusa Milletvekilleri Dr. Ahmet Kâşif ve Dursun Oğuz ile UBP Girne Milletvekili Dr. Esat Ergün Serdaroğlu’nun sunduğu öneri ile UBP Gazimağusa Milletvekili Dr. Ahmet Kâşif ve DP İskele Milletvekili Hüseyin Avkıran Alanlı’nın sunduğu öneriler birleştirildi.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi ayrıca ivedi olarak gündeminde bulunan “Kamu Sağlık Çalışanları Yasa Tasarısı”nı da oy birliğiyle kabul etti.

Tasarının genel gerekçesinde değişikliğin, özel hasta bakımıyla ilgili düzenlemeler içerdiği kaydedildi.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, bugünkü toplantısında ayrıca UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ve Bağımsız Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy’un sunduğu Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Yasa Önerisi’nin genel görüşmesine de devam etti.

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
Kamu Sağlık Çalışanları Değişiklik Yasa Tasarısı Komiteden Geçti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans