Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
765 Kişilik T Tipi Cezaevinin Temeli Atıldı
09 Kasım 2017 Perşembe Saat 09:27

765 Kişilik T Tipi Cezaevinin Temeli Atıldı

Yeni Merkezi Cezaevi’nin temeli atıldı. Türkiye’den Metro Mühendislik, KKTC’den ise Korman Construction Ltd’nin oluşturduğu konsorsiyum tarafından inşa edilecek765 kişilik, T Tipi Merkezi Cezaevi,75 milyon TL’ye mal olacak. İçişleri

Yeni Merkezi Cezaevi’nin temeli atıldı.

Türkiye’den Metro Mühendislik, KKTC’den ise Korman Construction Ltd’nin oluşturduğu konsorsiyum tarafından inşa edilecek765 kişilik, T Tipi Merkezi Cezaevi,75 milyon TL’ye mal olacak.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren ve beraberindekiler,temeli atılan ve çevre düzenlemesine başlanan cezaevi inşaat alanını ziyaret etti.

Bakan Evren, uzun yıllardır gündemde olan ve hükümet programında da yer alan yeni cezaevi projesinin önemini vurguladı.

Bakan Evren ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer yıllardır ihtiyaç duyulan cezaevinin temelinin atılmasından memnuniyet duyduklarını kaydettiler ve KKTC ile Türkiye’den firmaların oluşturduğu işbirliği modelinin bundan sonra da devam etmesi gereğine vurgu yaptılar.

Merkezi Cezaevi’nin inşasını üstlenen Korman Construction Ltd. Koordinatörü Günay Çerkez ve Metro Mühendislik Genel müdür Yardımcısı Sertaç Atak da yaptıkları konuşmalarda proje hakkında bilgi verdi

.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
765 Kişilik T Tipi Cezaevinin Temeli Atıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans