Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Teneke Evler” Tamamlandı Ve Tanıtımı Yapıldı
08 Kasım 2017 Çarşamba Saat 09:30

“Teneke Evler” Tamamlandı Ve Tanıtımı Yapıldı

Yeşil Barış Hareketi (YBH) tarafından, Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında Hibe Programı V.” kapsamında yürütülen “Umut Tenekeleri” projesi çerçevesinde yaptırdığı “Teneke Ev”ler (Geri Dönüşüm Kumb

Yeşil Barış Hareketi tarafından, Avrupa Birliği’nin “Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında Hibe Programı V.” kapsamında yürütülen “Umut Tenekeleri” projesi çerçevesinde yaptırdığı “Teneke Ev”ler tamamlandı ve tanıtımı yapıldı.

Teneke Ev’ler, AB Bilgi Merkezi’nde saat 16:00’da yapılan törende halk ve belediyelerle buluşturuldu.

Açılışta yapılan konuşmalarda, kafeslerin ilerleyen günlerde KKTC çapında farklı yerlere yerleştirileceği ve bu şekilde geri dönüşüm anlamında kazanç sağlanacağı belirtildi.

Halkın teneke meşrubat kutularını bu kafeslere atması istenilen konuşmalarda, geri dönüşümün önemine dikkat çekildi ve KKTC’de atıkların çok fazla olduğu ve azaltılması gerektiği ifade edildi. Konuşmalarda, ülkede geri dönüşüme önem verilmediği de kaydedildi.

Projenin Lefkoşa bacağının LTB tarafından yürütüldüğü belirtilen konuşmalarda, atıklara sadece çöp olarak bakılmaması, ekonomik değerleri olduğunun unutulmaması istendi.

Törenin sonunda folklor gösterisi ve resepsiyon yer aldı.

Bu haber toplam 188 defa okunmuştur
“Teneke Evler” Tamamlandı Ve Tanıtımı Yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans