Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abd İle Türkiye Arasındaki Vize Krizinde Yumuşama
07 Kasım 2017 Salı Saat 09:07

Abd İle Türkiye Arasındaki Vize Krizinde Yumuşama

Reuters, Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize krizinde önemli bir adım atıldığını duyurdu. ABD'li yetkiliere dayandırılan haberde, 'ABD, vize taleplerinde sınırlı hizmete başladı.' denildi. Daha önce iki ülke arasında kr

Reuters, Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize krizinde önemli bir adım atıldığını duyurdu. ABD’li yetkiliere dayandırılan haberde, ‘ABD, vize taleplerinde sınırlı hizmete başladı.’ denildi.

Daha önce iki ülke arasında krizin yumuşaması için adımlar atılmış, ABD heyeti Türkiye’ye gitmişti.

Reuters, ABD Elçilikleri’nin sınırlı bir şekilde hizmeye başladığını açıkladı. ABD’li yetkililer, ilk etapta randevu sayısı kısıtlı olmak üzere vize hizmetlerinin yeniden başladığını bildirdi.

İki ülke arasında ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un gözaltına alınmasının ardından vize krizi patlak vermişti. Öncelikle ABD, Türkiye ile vize işlemlerinin durdurulduğunu açıklamış, daha sonra Türkiye’den misilleme yanıtı gelmişti.

Gelişmelerin ardından ABD’li yetkilierden oluşan bir heyet Türkiye’ye gelmişti. Karşılıklı görüşmelerin ardından ‘yumuşama’ sinyalleri verilmiş ve sorunun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacağının altı çizilmişti.

Bugün ise ‘yumuşama sinyalleri’ netice verdi ve ABD Temsilcilikleri’nin vize almak isteyenler için sınırlı hizmete başladığı açıklandı.

Bu haber toplam 148 defa okunmuştur
Abd İle Türkiye Arasındaki Vize Krizinde Yumuşama Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans