Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdağ: Kıbrıs Türkü’Nün Saçının Teline Dokundurtmayız
05 Kasım 2017 Pazar Saat 13:22

Akdağ: Kıbrıs Türkü’Nün Saçının Teline Dokundurtmayız

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Kıbrıs Türkü'nün saçının bir teline bile dokundurtmayız. Biz oradaki insanları kendi kardeşimiz gibi görüyoruz." dedi. Akdağ, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve berabe

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Kıbrıs Türkü’nün saçının bir teline bile dokundurtmayız. Biz oradaki insanları kendi kardeşimiz gibi görüyoruz.” dedi.

Akdağ, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akdağ, KKTC ile Türkiye arasındaki ilişkilerin özellikle ekonomik iş birliği ve kalkınma programının yürütülmesiyle ilgili vazifenin kendisine verildiğini öğrenince mutlu olduğunu söyledi.

Kıbrıs’ta büyük bir kalkınma potansiyeli olduğunu belirten Akdağ, Türkiye’den getirilen su, getirilecek elektrik, yapılan yol ve yapılacak hastanenin önemli adımlar olduğunu ifade etti.

KKTC’yi geliştireceklerini vurgulayan Akdağ, bugüne kadar yapılan çalışmalarla da geliştirdiklerine işaret etti.

Akdağ, KKTC’nin 13-14 bin dolarlar civarında bir kişi başı gelirinin olduğunu belirterek, bu rakamın Türkiye’nin kişi başına gelirinin de biraz üstünde olduğunu, kişi başına geliri hep birlikte daha da artıracaklarını anlattı.

KKTC’nin seçimlerden sonra kendine yeni bir yol haritası çizeceğini aktaran Akdağ, “Biz de Türkiye olarak buna destek vereceğiz. Rum tarafını Batının şımarttığı bir çocuk gibi görüyorum. Keşke böyle yapmasalardı, yanlış yaptılar. Özellikle AB’ye zamansız, uygunsuz ve haksız biçimde sokuşları bence nihai çözümleri zorlaştırdı.” diye konuştu.

“Kıbrıs Türkü’nün saçının bir teline bile dokundurtmayız. Biz oradaki insanları kendi kardeşimiz gibi görüyoruz.” diyen Akdağ, “Hem ada olarak Kıbrıs hem de Kıbrıs’ın etrafındaki deniz sahası oradaki iki toplumun hakkıdır. Biz bunu kesinlikle Rumların tek taraflı olarak sahiplenmesine müsaade edemeyiz. Politik duruşumuz bu. Ekonomik olarak da çok kısa zamanda büyük mesafeler alacağız. Önemli olan Kıbrıs Türk halkının mutlu, huzurlu ve refah içerisinde yaşamasıdır” dedi.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu da Rum tarafında cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağını, aynı şekilde KKTC’de parlamento seçimlerinin gündeme geldiğini söyledi.

Yakın bir zamanda seçime gideceklerini belirten Ertuğruloğlu, bu seçim süreçlerinin sonrasında artık Kıbrıs’ta yeni bir sayfa açılacağını dile getirdi.

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur
Akdağ: Kıbrıs Türkü’Nün Saçının Teline Dokundurtmayız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans