Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“10. Dönem Ortak Ekonomik Anlaşma” Ankara’Da İmzalandı
05 Kasım 2017 Pazar Saat 13:22

“10. Dönem Ortak Ekonomik Anlaşma” Ankara’Da İmzalandı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile gıda ürünleri ile endüstri ürünlerinin gözetime tabii tutulmadan, gümrükten muaf tutularak ihracatına ilişkin anlaşma imzalandıklarını belirtti. Atun, Türkiy

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile gıda ürünleri ile endüstri ürünlerinin gözetime tabii tutulmadan, gümrükten muaf tutularak ihracatına ilişkin anlaşma imzalandıklarını belirtti.

Atun, Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile yaptıkları görüşme ve imzalanan “10. Dönem Ortak Ekonomik Anlaşma” konusunda TAK’a açıklamada bulundu.

Bakan Atun, gıda ürünleri ile endüstri ürünlerinin gözetime tabii tutulmadan, gümrük muafiyeti ile ihracatına ilişkin anlaşma imzalandığını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nde üretilen iç piyasada TL’den satılan hammadde ve ara mamullerin önemli bölümünün KKTC’ye Euro veya Dolar’dan satıldığını anımsatan Atun, sanayici ve ihracatçının üretimdeki kur riskini ortadan kaldırmak için hammadde ve ara mamullerin.

KKTC’ye TL olarak satılmasına yönelik talepte bulunduklarını belirtti. ..Atun, taleplerinin kabul edilerek, bu yönde karar alındığını ifade etti.

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
“10. Dönem Ortak Ekonomik Anlaşma” Ankara’Da İmzalandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans