Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Ataoğlu: Tanıtım Faaliyetlerini Sürdüreceğiz
13 Ekim 2017 Cuma Saat 16:28

Bakan Ataoğlu: Tanıtım Faaliyetlerini Sürdüreceğiz

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Gaziantep’te gerçekleştirdiğii 13. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na onur konuğu olarak katıldı. Toplantı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Gaziantep’te gerçekleştirdiğii 13. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na onur konuğu olarak katıldı.

Toplantı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Ataoğlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile anavatan Türkiye arasındaki ilişkilerin önemine değindi.

Ataoğlu ‘KKTC’de yaşayan çok büyük bir çoğunluk 1571’de oraya göç etmiştir. O yıllardan günümüze kadar geçen süre içerisinde bizler canla başla, her şeye rağmen, her şeyi korumak adına gereken bütün savaşları verdik ve vermeye devam ediyoruz’ diye konuştu.

Ataoğlu KKTC’de en önde gelen sektörün turizm olduğuna vurgu yaptı.Ataoğlu, KKTC turizminde deniz, kum ve güneşin yanısıra birçok alternatife sahip olduğunu belirtti.

Bakan Ataoğlu eğitim sektörünün önemine de değinerek KKTC’de106 ülkeden yaklaşık 100 bin öğrenci bulunduğunu anlattı.

Ataoğlu, KKTC’nin turizmde deniz, kum ve güneşin yanısırabirçok alternatife sahip olduğunu belirtti.Ülkenin tanıtımıyla ilgili yürütülen çalışmalara da değinen Bakan Ataoğlu, eğitim ve turizm sektöründeenbüyük payı aldığımız yer anavatandır’ diye konuştu

Ataoğlu, gerek uluslararası etkinlikler gerekse Türkiye’nin değişik illerindeki tanıtım faaliyetlerini sürdüreceklerini de belirtti.

Bakan Ataoğlu, Gaziantep, Antalya ve Trabzon’da KKTC temsilciliklerinin açılması kararı alındığını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur
Bakan Ataoğlu: Tanıtım Faaliyetlerini Sürdüreceğiz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans