Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Mücadele Madalyaları 15 Kasım’Da Verilmeye Başlanacak
13 Ekim 2017 Cuma Saat 16:27

Milli Mücadele Madalyaları 15 Kasım’Da Verilmeye Başlanacak

“Milli Mücadele Madalyaları”, 15 Kasım’dan itibaren verilmeye başlanacak. Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin

“Milli Mücadele Madalyaları”, 15 Kasım’dan itibaren verilmeye başlanacak.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız’ı kabul etti.

Başbakan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu sabah bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Sadettin Parmaksız, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a, sözleşmesi imzalanan ‘Milli Mücadele Madalyaları’nın örneğini sundu.

Kabulde, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu ile Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Havutcu da hazır bulundu.Açıklamada, 55 bin adet basılacak “Milli Mücadele Madalyaları”, rozet ve beraatlarının 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nda verilmeye başlanacağı kaydedildi.

Madalya, rozet ve beraatlar, 1955- 1 Ağustos 1976 tarihleri arasında ve Barış Harekât’ında görev yapan mukavemetçi, mücahit, gazi, malul gazi, hadise kurbanı ile şehitler için verilecek.Hayatta olmayan hak sahiplerinin madalyaları mirasçılarına verilecek.

Bu haber toplam 1325 defa okunmuştur
Milli Mücadele Madalyaları 15 Kasım’Da Verilmeye Başlanacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans