Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönüllü Çevreci Kartları Dağıtıldı
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 11:12

Gönüllü Çevreci Kartları Dağıtıldı

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından hazırlanan Gönüllü Çevreci Kartı Lefkoşa’nın ardından bugün, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından Gazimağusa Çevre Dairesi’nde gönüllü çevre faaliyetlerinde bulunan Her Daim Dost

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından hazırlanan Gönüllü Çevreci Kartı Lefkoşa’nın ardından bugün, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından Gazimağusa Çevre Dairesi’nde gönüllü çevre faaliyetlerinde bulunan Her Daim Dostlar Grubu üyelerine dağıtıldı.

Her Daim Dostlar Grubu Sözcüsü Yusuf Yüksel Şentuğ, Her Daim Dostlar Grubu olarak çevreyi koruma adına gerçekleştirşilen çalışmaların devam edeceğine işaret ederek, grubu adına Bakan Ataoğlu’ndan fidan dikimi için talepde bulundu.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gönüllü Çevreci KartlarınınLefkoşa’dan sonra Gazimağusa’da dağıtıldığına işaret ederek, Her Daim Dostlar Grubu’nun çevreye gösterdikleri hassasiyeti taktirle karşıladığını ifade etti.
Çevre bilincinin artırtılması için 9. sınıfların eğitim müfredatına çevre dersi konulduğunu belirten Ataoğlu, ilkokullara da üç gözlü ayrıştırıcı çöp kutusu konularak, yeni nesillere çevre bilincinin aşılanmaya çalışıldığını dile getirdi.

Çevre Dairesi tarafından tüm bölgelerde çevrenin korunması adına uyarı levhaları konulduğunu anlatan Ataoğlu, 123 ihbar hattına çevreyi kirletenlerin ihbar edilebileceğini söyledi.

Çevre Dairesi’nin personelleri tarafından çevreyi kirletenlere ceza kesileceğini vurgulayan Ataoğlu, ihbarların ciddi şekilde değerlendirileceğinin altını çizdi.

Fidan dikiminin önemine de işaret eden Ataoğlu, ülkeye gelen turistlerin de ülkeye fidan dikmeleri için çalışma yapıldığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1285 defa okunmuştur
Gönüllü Çevreci Kartları Dağıtıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans