Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu : Spehar’A, Rapordaki Eksiklikleri Ve İstediğimiz Değişiklikleri Aktardık
05 Ekim 2017 Perşembe Saat 09:15

Burcu : Spehar’A, Rapordaki Eksiklikleri Ve İstediğimiz Değişiklikleri Aktardık

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın BM Genel Sekreteri Guterres’in Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile görüşmesinin ardından gazetecilere, toplantı ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Burcu, G

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın BM Genel Sekreteri Guterres’in Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile görüşmesinin ardından gazetecilere, toplantı ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

Burcu, Guterres’in Kıbrıs’taki iyi niyet misyonu ile ilgili hazırlamış olduğu raporun ön kopyası ile ilgili görüşme yapıldığını söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın daha önce belirttiği üzere Genel Sekreter’in bu raporda herhangi bir tarafı suçlayıcı bir pozisyon almaması genel bir beklentiydi.Buna karşın temnnimiz, arzumuz ve talebimiz, yaşananların eksiksiz ve doğru biçimde aktarılmasıydı” diyen Burcu, bu beklentinin daha önce Genel Sekreter Guterres ile de paylaşıldığını anımsattı.

Beklendiği gibi raporun ön kopyasının herhangi bir tarafı suçlayıcı bir özellik taşımadığına işaret eden Burcu, “buna karşın yaşananların daha açık ve eksiksiz anlatılması halinde Türk tarafının sürece koyduğu olumlu tavrın daha net ve daha görünür olacağı ve aynı zamanda olumsuzlukların Kıbrıs Türk tarafından kaynaklanmadığının anlaşılacağı aşikardır.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, görüşmede, Spehar’a raporun ön kopyasında tespit edilen eksiklikler ve değiştirilmesi gerektiğini düşündükleri unsurlar hakkında Türk tarafının değerlendirmesini aktardıklarını ve Genel Sekreter’e iletilmesini talep ettiklerini de belirtti.

Barış Burcu, raporun nihai versiyonu yayınlandıktan sonra Kırbıs Türk tarafının görüşlerinin daha kapsamlı bir biçimde açıklanacağını da kaydetti.

Bu haber toplam 1369 defa okunmuştur
Burcu : Spehar’A, Rapordaki Eksiklikleri Ve İstediğimiz Değişiklikleri Aktardık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans