Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veri Tabanı Oluşturmak İçin Yaygınlık Araştırması Yapılıyor
04 Ekim 2017 Çarşamba Saat 13:47

Veri Tabanı Oluşturmak İçin Yaygınlık Araştırması Yapılıyor

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından veri tabanı oluşturma çalışmaları çerçevesinde üniversitelerde yaygınlık araştırması yapılıyor. Çalışmayla, üniversitelerdeki mevcut durumun tespit edilmesi, elde edilecek v

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından veri tabanı oluşturma çalışmaları çerçevesinde üniversitelerde yaygınlık araştırması yapılıyor.

Çalışmayla, üniversitelerdeki mevcut durumun tespit edilmesi, elde edilecek verilere göre program geliştirilmesi ve bütünlüklü ülkesel bir strateji ile eylem planının belirlenmesi amaçlanıyor.

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu ve ülkedeki üniversitelerle işbirliği halinde gerçekleştirilecek çalışmayla ilgili toplantı Başbakanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, komisyon yetkililerinin yanı sıra, 13 üniversitenin temsilcisi ve Uyuşturucu, Sigara ve Alkol ile Mücadele Derneği’nden yetkililer katıldı.

Toplantının başında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, komisyon olarak göreve geldiklerinde en fazla üzerinde durdukları konunun bilimsel veri tabanının oluşturulması olduğunu belirtti.

Bu konuda 2015 yılında ilkokul, ortaokul, lise ve KKTC geneli bir çalışma yaptıklarını hatırlatan Karaokçu konuyla ilgili olarak düzenlenen çalıştayda çıkan sonuçlar doğrultusunda belli bir strateji belirleyerek yola çıktıklarını anlattı.

Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuca göre madde bağımlısı kişilerin ailelerine karşı da toplumun bakış açısının sağlıklı olmadığını gördüklerini kaydeden Karaokçu, konunun medya ayağında ise madde bağımlılarının isimlerinin deşifre edilmesi, fotoğraflarının yayınlanması gibi toplumu olumsuz etkileyen birçok nokta bulunduğunu belirtti.

Karaokçu, tüm bu konularda üniversitelerle birlikte çalışmak istediklerini ifade etti.

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
Veri Tabanı Oluşturmak İçin Yaygınlık Araştırması Yapılıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans