Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi Törenle Açıldı
04 Ekim 2017 Çarşamba Saat 13:47

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi Törenle Açıldı

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi düzenlenen tören ile hizmete girdi. Sekiz ana bilim dalında hizmet sunacak olan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nin açılış törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün de

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi düzenlenen tören ile hizmete girdi.

Sekiz ana bilim dalında hizmet sunacak olan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nin açılış törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün de katılarak konuşma yaptı.

Başbakan Özgürgün, sağlık alanında yapılan yatırımların övünç kaynağı olduğunu ifade ederek, “bu tür gelişmeler ülkemizi dünya çapında başarılara taşıyacaktır. Bunun ışıltılarını görüyorum bunun ayak seslerini duyuyorum” dedi…

Sağlık turizminin önemine de vurgu yapan Başbakan Özgürgün şöyle konuştu:
“dünyada sağlık turizmin aldığı pay her geçen gün artıyor. Sağlık alanında yapılan atılımlara hükümetimiz çok önem veriyor. Sağlık Bakanına şunu söyledim. Sağlık alanında yapılacak her türlü çalışmayı desteleyeceğim”

Özgürgün, ülkede sağlık alanında reform yapılması gereğine de işaret ederek, bunun kısa sürede yapılmasının kolay olmadığına vurgu yaptı.

Özgürgün “Ülkemizde sağlık alanında bir reform gerekiyor. Bunu kısa sürede yapmak kolay olmayabilir hükümet dönemimizde bunun işaretlerini biz verdik. Bütün yasalar meclistedir yapılmış olan birçok düzenleme vardır. Bunun yanında özel sektörde yapılan ve bu anlamda da iki tıp fakültesi var. Bugün bunlara bir halka da diş hastanesi olarak eklendi” dedi…

KKTC’yi daha güzel günlere taşıyacak ve yaşam kalitesine olumlu katkı sağlayacak gelişmelerin devam etmesi temennisinde de bulunan Başbakan, “atılacak adımlar KKTC’nin temelini sağlamlaştıracaktır” dedi.

Törende Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ve Yakın Doğu Üniversitesi mütevelli heyeti Başkanı Doç Dr İrfan Günsel de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından açılış töreni gerçekleştirildi.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi yarından itibaren hasta kabulüne başlayacak.

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi Törenle Açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans