Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mcks Kayıt Birimi Üniversite Kampüslerinde İşlem Yapacak
03 Ekim 2017 Salı Saat 09:11

Mcks Kayıt Birimi Üniversite Kampüslerinde İşlem Yapacak

IMEI'li cihazların elektronik ortamda kayıt edilmesi amacıyla devreye alınan Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS) Birimi,  ülkeye gelen yeni öğrencileri ve bölge halkının kayıt işlemlerini kolaylatmak amacı ile üniversite kampüslerine

Lefkoşa, 2 Ekim 17 : IMEI'li cihazların elektronik ortamda kayıt edilmesi amacıyla devreye alınan Mobil Cihaz Kayıt Sistemi Birimi,  ülkeye gelen yeni öğrencileri ve bölge halkının kayıt işlemlerini kolaylatmak amacı ile üniversite kampüslerine ziyaret başlattı.

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’ndan verilen bilgiye göre, yurt dışından getirilen ve sistemde kayıt işlemleri yapılmamış IMEI'li cihazların yerel bir SIM kart ile kullanılabilmesi için cihazın Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’na kaydedilmesi gerekiyor.

Bu kapsamda,üniversite kampüslerinde kurulacak MCKS kayıt birimi ile IMEI'li cihazlara ait kayıt işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Kayıt Birimi, 2-6 Ekim tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde,  9-13 Ekim tarihleri arasında ise Lefke Avrupa Üniversitesi’nde kayıt kabul edecek.

Üniversite ziyaretleri sırasında kurum binasından da kayıt yapılmaya devam edileceği kaydedildi.

Kayıt ile ilgili izlenecek süreç ve işlemler ile iligli daha fazla bilgi BTHK Çağrı Merkezi 0 392 444-28 45 numaralı telefondan veya www.bthk.org adresinden alınabilecek.

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur
Mcks Kayıt Birimi Üniversite Kampüslerinde İşlem Yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans