Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Kuzey Irak Attığı Adımın Bedelini Ödeyecektir
02 Ekim 2017 Pazartesi Saat 09:35

Erdoğan: Kuzey Irak Attığı Adımın Bedelini Ödeyecektir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'taki tartışmalı referandumla ilgili bir kez daha konuştu. Sert üslubuna devam eden Erdoğan, "Madem şartlar değişti, Kuzey Irak ülkemize rağmen bir adım attı, bunun da bedeli

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak’taki tartışmalı referandumla ilgili bir kez daha konuştu.

Sert üslubuna devam eden Erdoğan, “Madem şartlar değişti, Kuzey Irak ülkemize rağmen bir adım attı, bunun da bedelini ödeyecektir” dedi.

Kuzey Irak’ta bağımsız bir devlet kurulmadığını tam tersine birileri tarafından keyifle deşilecek, sürekli kanayan bir yara açıldığını ifade eden Erdoğan, “Bu gerçeği görmezden gelmek ne bize ne Irak’taki Kürt kardeşlerimize ne de diğer kesimlere hiçbir şey kazandırmaz” dedi.

Erdoğan konuşmasında “Kuzey Irak yönetiminin kendi kafasına göre çizdiği haritadaki pek çok yerleşim yerinde ya Araplar’ın ya Türkmenler’in ya da diğer gruplardan bazılarının çoğunluğta olduğuna da işaret etti.

Kuzey Irak’ın Türkiyeye rağmen adım attığını ifade eden Erdoğan
“Geçmişte yaptıklarımızdan asla pişman değiliz ama madem artık şartlar değişmiştir, bizim kendilerine eskiden beri her türlü desteği verdiğimiz Kuzey Irak yerel yönetimi ülkemize rağmen bir adım atmıştır, öyleyse bunun da bedelini ödeyecektir.”dedi.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
Erdoğan: Kuzey Irak Attığı Adımın Bedelini Ödeyecektir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans