Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Gazetesi Yönetici Ve Yazarları Hakkındaki Davada Ara Karar
14 Eylül 2017 Perşembe Saat 15:13

Cumhuriyet Gazetesi Yönetici Ve Yazarları Hakkındaki Davada Ara Karar

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında, "PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C'ye müzahir oldukları" iddiasına ilişkin görülen davada, Akın Atalay ve Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığın tahliye taleple

CUMHURİYET GAZETESİ YÖNETİCİ VE YAZARLARI HAKKINDA "PKK/KCK, FETÖ/PDY VE DHKP/C'YE MÜZAHİR OLDUKLARI" İDDİASINA İLİŞKİN AÇILAN DAVADA, SANIKLARIN

TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ, DURUŞMA, 25 EYLÜL’E ERTELENDİ     

İstanbul, 12 Eylül 17 : Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında, "PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C'ye müzahir oldukları" iddiasına ilişkin görülen davada, Akın Atalay ve Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığın tahliye talepleri reddedildi.
     
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, bazı sanık ve tanıklar dinlenildi.     

Sanık avukatları, duruşma başsavcı vekili Hacı Hasan Bölükbaşı’nın, mütalaasına katılmayarak müvekkillerinin tahliye edilmesini talep etti.     

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Akın Atalay, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Mehmet Murat Sabuncu, Ahmet Kemal Aydoğdu ve Yusuf Emre İper’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Sanık Gürsel hakkındaki karar oy çokluğu, diğer 5 sanık hakkındaki karar ise oy birliğiyle alındı.     

Mahkeme heyeti, duruşmayı Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülmek üzere 25 Eylül’e erteledi.     


Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur
Cumhuriyet Gazetesi Yönetici Ve Yazarları Hakkındaki Davada Ara Karar Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans