Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis Heyeti Strazburg’Da Temaslarda Bulundu
14 Eylül 2017 Perşembe Saat 15:13

Meclis Heyeti Strazburg’Da Temaslarda Bulundu

Cumhuriyet Meclisi heyeti Strazburg’da temaslarda bulundu. Bu kapsamda CTP Milletvekili Armağan Candan, TDP Milletvekili Zeki Çeler ve Bağımsız Milletvekili Hasan Taçoy’dan oluşan Meclis heyeti, 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında Avrupa Parl

Cumhuriyet Meclisi heyeti Strazburg’da temaslarda bulundu. Bu kapsamda CTP Milletvekili Armağan Candan, TDP Milletvekili Zeki Çeler ve Bağımsız Milletvekili Hasan Taçoy’dan oluşan Meclis heyeti, 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında Avrupa Parlamentosu yetkilileri ile görüştü.

Heyet temaslarında, Crans Montana’da toplanan ve başarısızlıkla sonuçlanan KıbrısKonferansı başta olma üzere Kıbrıs sorununa çözüm müzakerelerinin geldiği son aşama, Kıbrıs Türk tarafının AB’ye uyum süreci, Kıbrıslı Türklerin AB kurumlarıyla olan ilişkileri ve Kıbrıs Türk toplumuna yönelik izolasyonların kaldırılması başta olmak üzere Kıbrıs Türk tarafının birçok konuya ilişkin hassasiyetlerini muhataplarına aktardı.

Heyet, Avrupa Parlamentosu’nda Hristiyan Demokrat Grup, Sosyalist-Demokrat Grup, Muhafazakar ve Reformcu Grup, Liberal Grup, Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Grubu ve Yeşiller Grubu temsilcileri ve milletvekilleri ile görüştü.

Meclis heyeti bu çerçevede, Türkiye Raportörü Kati Piri ve Kıbrıs’taki kayıp şahıslar konusu ile ilgili AP Raportörü Lopez Aguilar ile de görüştü. Heyet ayrıca, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani’nin kabinesinden yetkililer ile de bir araya geldi.

Meclis heyeti temasları sırasında KKTC Strazburg Temsilciliği’ni de ziyaret etti.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
Meclis Heyeti Strazburg’Da Temaslarda Bulundu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans