Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basın Mensuplarına Yönelik 3. Lgbti Duyarlılık Çalıştayı
13 Eylül 2017 Çarşamba Saat 10:03

Basın Mensuplarına Yönelik 3. Lgbti Duyarlılık Çalıştayı

Arupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendi

Arupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı proje kapsamında 14-15 Eylül Perşembe ve Cuma günleri 3. Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ duyarlılık Çalıştayı Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde düzenlenecektir.

Çalıştay, basında insan hakları ve toplumda çeşitliliğin önemine vurgu yapan yayınların önemi, bu konu özelinde yayınlar yapmanın riskleri, yayınlanma sürecinde ve sonrasında basın mesuplarının sorumluluklarını teoride ve pratik uygulamalarla incelemeyi, ayrıca Unspoken/Konuşulmayan projesinin son billboard kampanyasını siz basın mensuplarımızla tartışmayı amaçlamaktadır.

Serinin son çalıştayında, Thomson Vakfı’ndan medya uzmanı Sue Caro çalıştayı yönlendiren olarak yer alacaktır. Çalıştay, medya kurum ve kuruluşlarının, ve yayınlarının daha kapsayıcı olmaları adına önem taşımaktadır.

Çalıştay 9:30- 17:00 saatleri arasında Ledra Palace da Cyprus Community Media Centre da yer alacak…

Çalıştay süresince Türkçe-İngilizce simultane çeviri de sağlanacaktır.

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
Basın Mensuplarına Yönelik 3. Lgbti Duyarlılık Çalıştayı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans