Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağımsızlık İttifakı, Anastasiadis’İ Güvenlik Ve Garantiler Konusunda Söylediklerinden Dolayı Eleştirdi
11 Eylül 2017 Pazartesi Saat 10:22

Bağımsızlık İttifakı, Anastasiadis’İ Güvenlik Ve Garantiler Konusunda Söylediklerinden Dolayı Eleştirdi

Bağımsızlık İttifakı, Güvenlik ve Garantiler konusundaki açıklamasından dolayı, Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i şiddetle protesto etti.

Lefkoşa, 10 Eylül 17 : Bağımsızlık İttifakı, Güvenlik ve Garantiler konusundaki açıklamasından dolayı, Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i şiddetle protesto etti.

Anastasiadis’in  Güvenlik ve Garantörlük sistemiyle yaşamanın mümkün olmadığı yöndeki açıklamasıyla ilgili olarak,  Bağımsızlık İttifakı adına yapılan açıklamada, “Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’in açıklamasını İttifakımız şiddetle protesto etmekte ve Anastasiadis’i müfteri ilan etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Anastasiadis’in Kıbrıs Türk halkı adına konuşma hak ve yetkisinin olamadığı anımsatılan açıklamada, Anastasiades’in “Kıbrıs Türk halkının söz söyleme haklarını gasp etmekte olduğu” gerekçesiyle Birleşmiş Milletlere şikayet edileceği kaydedildi.

Türkiye’nin Garantörlük  haklarına son verilmesi taleplerinin “softa şaşırtması” olduğu ifade edilen açıklamada, Kıbrıslı Rumlar ile Kıbrıs’ta bir antlaşmanın asla mümkün olamayacağı ileri sürüldü.

Bu haber toplam 1771 defa okunmuştur
Bağımsızlık İttifakı, Anastasiadis’İ Güvenlik Ve Garantiler Konusunda Söylediklerinden Dolayı Eleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans