Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ekonomi Ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan'da İit Bilim Ve Teknoloji Zirvesine Katıldı
11 Eylül 2017 Pazartesi Saat 09:00

Ekonomi Ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan'da İit Bilim Ve Teknoloji Zirvesine Katıldı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan’da, 57 ülkenin başkan ve başbakanların katıldığı, 1’inci İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) Bilim ve Teknoloji Zirvesi açılış oturumuna katıldı. Atun, Zirvenin yer aldığı Kazakistan

ATUN, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE DE GÖRÜŞTÜ

Lefkoşa, 10 Eylül 17 : Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan’da, 57 ülkenin başkan ve başbakanların katıldığı, 1’inci İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesi açılış oturumuna katıldı.

Bakanlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre Bakan Atun, Zirvenin yer aldığı Kazakistan'ın başkenti Astana'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üye ülkelerin sanayi, teknoloji ve ekonomi bakanları ve İslam Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştü.

Zirveye, 57 İİT ülkesinden devlet başkanları ve başbakanların yanı sıra gözlemci ülkeler ve uluslararası örgütlerden 100'e yakın heyet katılıyor. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in açılış konuşması ile başlayan Zirve’nin hem bölgesel hem de ikili ülke ilişkileri açısından önemli olduğu belirtildi.

Atun yarın, Bilim ve Teknoloji Zirvesi'nde konuşma yapacak. Atun’a Kazakistan ziyareti sırasında Bakanlık Özel Kalem Müdürü Hurşide Baybora, KKTC İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Asu Muhtaroğlu,  Bakanlık Basın Danışmanı Alihan Pehlivan eşlik ediyor.

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
Ekonomi Ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan'da İit Bilim Ve Teknoloji Zirvesine Katıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans