Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı”
10 Eylül 2017 Pazar Saat 08:03

“Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), başkent Lefkoşa’da konumlandırılması arzu edilen kalıcı ve üç boyutlu heykeller için işbirliği yapacakları “Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı” dü

Lefkoşa, 9 Eylül 17 : Lefkoşa Türk Belediyesi ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği , başkent Lefkoşa’da konumlandırılması arzu edilen kalıcı ve üç boyutlu heykeller için işbirliği yapacakları “Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı” düzenledi.

EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde bu sabah açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştayın sabahki bölümünde 3 ana başlıkta sunumlar gerçekleştirildi. Çalıştayın öğleden sonraki kısmında çalışma grupları oluşturulacak.

ŞONYA: “SONUÇLAR RAFLARDA BIRAKILMAYACAK…”

Açılış konuşmalarında ilk sözü alan EMAA Başkanı Zehra Şonya, ilk kez böyle bir çalıştayın gerçekleştirildiğine vurgu yaparak, bu konuda LTB ile yürüttükleri işbirliğinden çok memnun olduklarını söyledi.

Amacın, çalıştaydan çıkacak sonuçları dosyalayıp, raflarda bırakmak olmadığını kaydeden Şonya, çalışmaları reel sonuçlara götürüp, projelendirmek ve hayata geçirmeyi hedeflediklerini ortaya koydu.

HARMANCI: “ÇALIŞTAY BİZLERE ÖNEMLİ BİR BAKIŞ AÇISI SUNACAK”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise konuşmasında, Lefkoşa’nın geleceğine yön verirken, kamusal alanlarının tasarımı ve sanat öğesinin bunun içerisinde dahil edilmesinin önemine değinerek, çalıştayın bu anlamda kılavuzluk ve bakış açısı yaratacağını söyledi.

Harmancı, ilgi duyan ve fikir yürütenlerin sözünü söyleyebileceği bir çalıştay düzenlediklerini sözlerine ekledi.

ÇALIŞTAYDAKİ OTURUMLAR

Çalıştayın “Kamusal Alanda Sanat: Vizyon, Sanatsal Nitelik Ve Diyalog/İletişim” konulu I. Oturumunda Aliye Ummanel ve Zehra Şonya söz aldı.

“Kamusal alan tasarımları, estetik mekan yaratımı ve psikolojik etkileri” oturumunda, Prof. Dr. Naciye Doratlı ve Onur Olguner ; “Uygulanabilirlik: Alternatif Malzeme/Mekan, Düşük Maliyet - Yüksek Kalite ve Pratiklik” oturumunda ise Ferdiye Sav ve Kenan Güvenç sunum yaptı.

  

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
“Lefkoşa İçin Kamusal Alanda Sanat Çalıştayı” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans