Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kabloyla Elektrik Getirilmesi Tartışıldı
10 Eylül 2017 Pazar Saat 08:03

Kabloyla Elektrik Getirilmesi Tartışıldı

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Umut Öksüzoğlu, solar enerji ya da kabloyla elektrik getirilmesine değil, bu tür stratejik konularda hiçbir bilimsel çalışma yapılmaması ve bunun sonucunda Kıbrıs T

ÖKSÜZOĞLU: “BİZ DAHA ÇOK BAĞIMLILIK DEĞİL DAHA ÇOK BAĞIMSIZLIK İSTİYORUZ”

Lefkoşa, 9 Eylül 17 Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası Başkanı Umut Öksüzoğlu, solar enerji ya da kabloyla elektrik getirilmesine değil, bu tür stratejik konularda hiçbir bilimsel çalışma yapılmamasına ve bunun sonucunda Kıbrıs Türk toplumunun özvarlıklarının kapatılmasına karşı olduklarını söyledi.

Solar enerji ve kabloyla elektrik getirilmesi projelerinin alternatif enerji modelleri olduğunu kaydederek, “Esas olan KIB-TEK’tir” ifadesini kullanan Öksüzoğlu, “Biz daha çok bağımlılık değil daha çok bağımsızlık istiyoruz” şeklinde devam etti.

Öksüzoğlu bugün yaptığı açıklamada, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerle “Kabloyla elektrik getirilmesi” konusunu ele aldıkları dünkü toplantı hakkında bilgi verdi.

“HİÇBİR ÖRGÜT ENTERKONNEKTE KARŞI DEĞİL”

Umut Öksüzoğlu, geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıda öne çıkan en önemli noktanın, hiçbir örgütün Türkiye’den kabloyla elektrik getirilmesine, yani “Enterkonnekte” sisteme karşı olmayışı olduğunu belirtti.

Öksüzoğlu, şöyle devam etti:
“Yine örgütlerimizin buluştuğu ortak noktalardan bir tanesi kablo ile elektrik getirilmesi konusunda hükümetin fizibilite çalışması yapmamasının büyük bir eksiklik olduğu ve bu çalışmanın olmazsa olmazların başında geldiğidir. Tam da bu nedenle örgütlerimizin tümü Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un ortaya attığı 25 kuruş rakamının mümkün olmayacağı konusunda hem fikir olmuşlardır.

Dünkü toplantıda kimi zaman ortak fikirlerin buluşması, kimi zaman da farklı fikirlerin demokrasi çerçevesinde çatışması ilerisi için bizleri umutlandırmıştır. Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantının son anlarında dahi katılımcıların hala söz alıp büyük bir istekle konuyu tartışması düzenlenen toplantının ne kadar yerinde olduğunu ve bundan sonrası için benzer toplantıların sonuç alıcı bir şekle dönüştürülerek sıklaştırılmasının elzem olduğunu bizlere net bir şekilde göstermiştir”

“KIB-TEK’İN KAPATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Umut Öksüzoğlu, Kıbrıs Türk toplumunun özvarlığı olan KIB-TEK’in kapatılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Öksüzoğlu, şöyle devam etti:
“İsteğimiz ve talebimiz özerk bir KIB-TEK’tir. Ve buradan taahhüt ediyoruz ki, özerk bir KIB-TEK hem daha kaliteli hizmet verecektir, hem adil bir yönetime sahip olacaktır, hem istihdamlar konusunda vatandaşlar arasında renk ayrımına gitmeyecektir, hem de alternatif enerji konularında adımlar atıp vatandaşa çok daha ucuza elektrik satacaktır.

Solar enerji ve kablo ile elektrik getirilmesi projeleri alternatif enerji modelleridir. Esas olan KIB-TEK’tir. Biz solar enerjiye de, kablo ile elektrik getirilmesine de karşı değiliz. Karşı olduğumuz bu tür stratejik konularda siyasetin hiçbir bilimsel çalışma yapmaması ve bu umursamazlığın sonucunda da Kıbrıs Türk Toplumunun özvarlıklarının kapatılmasına sebep olmalarıdır. Biz daha çok bağımlılık değil daha çok bağımsızlık istiyoruz”


Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
Kabloyla Elektrik Getirilmesi Tartışıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans