Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp Ve Akel, Dayanışma Yemeğinde Buluştu
10 Eylül 2017 Pazar Saat 08:03

Ctp Ve Akel, Dayanışma Yemeğinde Buluştu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele ve AKEL Larnaka örgütleri dün akşam Mehmetçik Bafra Halk Plajı’nda dayanışma yemeği düzenledi.

ERHÜRMAN: “BARIŞ YOLUNDA UMUDUMUZU YİTİRME HAKKIMIZ YOKTUR”

KİPRİANU: “KIBRIS BÖLÜNEMEYECEK KADAR KÜÇÜK, BARIŞA SEVDAMIZ BÜYÜK”

Lefkoşa, 9 Eylül 17 : Cumhuriyetçi Türk Partisi İskele Örgütü ile AKEL Larnaka Örgütü dün akşam Mehmetçik Bafra Halk Plajı’nda dayanışma yemeği düzenledi.

CTP’den verilen bilgiye göre, etkinliğe CTP ve AKEL milletvekilleri, iki toplumdan çok sayıda örgüt temsilcisi ve partili katıldı.

Gecede, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülâzim ve AKEL Larnaka İlçe Sekreteri Hristalla Andoniyu konuşma yaptı.

Barış mesajlarının verildiği etkinlikte iki toplumlu halk dansları ekibi gösterisi sundu.

ERHÜRMAN: “DAHA YÜRÜYECEĞİMİZ YOL VAR”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, konuşmasında, barış için yüreği çarpanların, Crans Montana’dan sonra hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. Erhürman, “Ama hiç unutmamamız gereken bir şey var. Barışa inananlar bizden önce bundan çok daha zor koşullarda mücadele ettiler ve umutlarını asla yitirmediler. O nedenledir ki bizim bugün barış yolunda umudumuzu yitirme hakkımız asla yoktur” dedi.

AKEL’in, Crans Montada’da çözüme ulaşılabilmesi için gösterdiği çabanın en yakın tanığı olduğunu kaydeden Erhürman, iki partinin geçmişte bazı sorunlar yaşadığını ancak AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’un barışa olan inancından kuşku duymadığını vurguladı.

Erhürman “Daha yürüyeceğimiz yol var ama yolun uzunluğu bizi asla ürkütmüyor. Barışa inanıyoruz. Evet, adamız küçük. Adamız küçük, ama şairin de söylediği gibi, ‘adamız küçük ama sevdamız büyük’, sevdamız barışadır; iyi ki geldiniz iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

KİPRİANU: “UMUDUN ÖLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ise etkinliği düzenleyen ilçe örgütleri sayesinde barış sevdalılarla birlikte olma şansını yakaladığını kaydetti.

Kiprianu, hep birlikte yaşanabilecek, birlikte yaratıp üretebilecek koşulların yaratabileceğini ancak ne yazık ki son Crans Montana’da yaşananların çözüm güçlerini hayal kırıklığına uğrattığını kaydetti.

Bu olumsuz sonuçların yarattığı hayal kırıklığının kimseyi mücadeleden ayrılmaya itmemesi gerektiğini belirten Kiprianu, şöyle devam etti:

“Eğer biz umudun ölmesine izin verirsek, o zaman gerçekten hepimize, yurdumuza yazık olacak. AKEL ve CTP yurdumuzda umudu canlı tutma yükümlülüğüne sahiptir. Ortak vatanımızın yeniden birleşmesi mücadelesinin öncüsü olmak bizlerin görevidir… Mücadele etmeliyiz ve mücadeleyle kazanacağız. Kıbrıs bölünemeyecek kadar küçük, hepimizi kucaklayabilecek kadar büyüktür”

MÜLÂZİM: “ORTAK VATANI İNŞA ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülâzim de adanın bölünecek kadar büyük bir ada olmadığını kaydederek, CTP ve AKEL olarak BM parametrelerinde kurulacak bir federasyon için çaba harcadıklarını, ortak vatanı yeniden inşa etmek adına büyük bir özveri ile çalıştıklarını anlattı.

ANDONİYU: “DAHA ÇOK ÇABA HARCAYACAĞIZ”

AKEL Larnaka İlçe Sekreteri Hristalla Andoniyu da konuşmasında “Elbette içinde bulunduğumuz koşullarda güçlükler çok ama bunlara rağmen el ele vererek ortak çabamızı yaşama geçiriyoruz. Barışın adamıza gelmesi için daha çok fazla çaba harcayacağız” dedi.

  

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur
Ctp Ve Akel, Dayanışma Yemeğinde Buluştu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans