Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp Bakanlar Kurulu’Nun Eşitlik Ve Adalet İlkelerine Aykırı Vatandaşlıklar Verdiğini Savundu
12 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 12:51

Ctp Bakanlar Kurulu’Nun Eşitlik Ve Adalet İlkelerine Aykırı Vatandaşlıklar Verdiğini Savundu

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), Hükümet’in  eşitlik ve adalet ilkelerine aykırı Bakanlar Kurulu kararıyla vatandaşlıklar verdiğini savundu.

Lefkoşa, 11 Ağustos 17 : Cumhuriyetçi Türk Partisi, Hükümet’in  eşitlik ve adalet ilkelerine aykırı Bakanlar Kurulu kararıyla vatandaşlıklar verdiğini savundu.

CTP’den yapılan yazılı açıklamada, “Herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin, bu ülkede yaşayıp yaşamadığına, yaşıyorsa kaç yıldır burada olduğuna bakılmaksızın, eşitlik ve adalet ilkeleri ayaklar altına alınarak, Bakanlar Kurulu’nca vatandaşlık dağıtılmasının hukuka aykırı olduğunu vurgulamamıza karşın bu uygulama fütursuzca devam ettirilmektedir” denildi.

Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti Hükümetinin, Bakanlar Kurulu kararıyla vatandaşlık verip karşılığında oy devşirmeye çalışacağı; Bakanlar Kurulu kararıyla verilen vatandaşlıklarla ilgili dava açılması halinde de milliyetçiliği öne sürerek davaları açanları Türkiye kökenli KKTC vatandaşlarına karşı olmakla suçlayacağı iddiasında bulunulan CTP açıklamasında, “Kıbrıs Türk halkı, nerede doğmuş olursa olsun, hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hangi dine veya mezhebe mensup olursa olsun bütün KKTC vatandaşlarından oluşmakta ve bu hukuka, eşitliğe, adalete ve kamu yararına aykırı uygulamalar Kıbrıs Türk halkının tamamına zarar vermektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bu uygulamalara göz yumulamayacağı kaydedilen CTP açıklamasında, CTP’nin bu gibi uygulamalara karşı mücadele etmeye devam edeceği ve Hükümet’e gelmesi halinde hukukun üstünlüğünün gereğini yapmaktan geri durmayacağı ifade edildi.

Bu haber toplam 1302 defa okunmuştur
Ctp Bakanlar Kurulu’Nun Eşitlik Ve Adalet İlkelerine Aykırı Vatandaşlıklar Verdiğini Savundu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans