Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erenköy Direnişi’Nin 53. Yıldönümü..
09 Ağustos 2017 Çarşamba Saat 13:25

Erenköy Direnişi’Nin 53. Yıldönümü..

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Erenköy Direnişi’nin 53’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

BEROVA: “KIBRIS TÜRKÜ’NÜN ONUR, ŞEREF VE BAYRAĞI UĞRUNA VERDİĞİ MÜCADELENİN MİHENK TAŞI”

Lefkoşa, 8 Ağüustos 17 : Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Erenköy Direnişi’nin 53’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Berova yayımladığı mesajda, Kıbrıs Türkü’nün onur, şeref ve bayrağı uğruna verdiği mücadelenin mihenk taşı olan Erenköy Direnişi’nin 53. yıldönümünün gururla yaşandığını belirtti.

Bir avuç Mücahit ve üniversiteli gencin gösterdiği şanlı direnişin Rum-Yunan ikilisinin Enosis hayallerinin yıkılmasının başlangıcı olduğuna dikkat çeken Berova, bu önemli tarihin Kıbrıs Türkü’nün huzur ve özgürlüğe ulaşmasının temeli olduğunu vurguladı.

“Vatan savunması için Erenköy’e çıkan Kıbrıs Türk gençliği, bu coğrafyadaki Türk varlığını yok etmeyi amaçlayanlara asla geçit vermeyeceğini, bu uğurda her türlü özveride bulunabileceğini göstermiş, bölge halkı ile bütünleşerek bir destan yazmıştır” diyen Berova, Kıbrıs Türkü’nün onuru, şerefi ve bayrağını koruma uğruna her zaman kahramanlık destanı yazmaya hazır olduğunu ekledi.

Bu haber toplam 1255 defa okunmuştur
Erenköy Direnişi’Nin 53. Yıldönümü.. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans