Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtalya’Dan Ab’Ye Düzensiz Göç Talebi
29 Haziran 2017 Perşembe Saat 13:59

İtalya’Dan Ab’Ye Düzensiz Göç Talebi

Akdeniz’in İtalya ile Libya arasında kalan kısmında yılbaşından bu yana sürekli artan düzensiz göç, İtalya’yı AB nezdinde harekete geçirdi.

İTALYA, AB KOMİSYONUNA MEKTUP GÖNDEREREK AKDENİZ’DEKİ DÜZENSİZ GÖÇ AKIŞININ "CİDDİ VE SÜRDÜRÜLEMEZ" BOYUTA ULAŞTIĞINI BİLDİRDİ

BÖLGEDE GÖÇMEN KURTARMA OPERASYONU İCRA EDEN ANCAK İTALYAN BAYRAĞI TAŞIMAYAN VE AB MİSYONU KAPSAMINDA GÖREV YAPMAYAN GEMİLERİNİN İTALYA LİMANLARINA YANAŞMAMASI İSTENDİ

Roma, 28 Haziran 17 : Akdeniz’in İtalya ile Libya arasında kalan kısmında yılbaşından bu yana sürekli artan düzensiz göç, İtalya’yı AB nezdinde harekete geçirdi.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Roma, Brüksel’deki AB Büyükelçisi Maurizio Massari aracılığıyla AB Göç ve Vatandaşlık İşleri Komiseri Dimitris Avramopoulos’a konuyla ilgili şikayetlerini içeren bir mektup iletti.

Mektupta son günlerde iyice artan göçmen akışının artık “ciddi ve sürdürülemez” bir evreye girdiği belirtildi.

Akdeniz’de kurtarılan tüm göçmenlerin İtalya limanlarına getirildiğine dikkati çeken yetkililer, bölgede göçmen kurtarma operasyonu icra eden ancak İtalyan bayrağı taşımayan ve AB misyonu kapsamında görev yapmayan gemilerinin İtalya limanlarına yanaşmaması talep etti.

Halen Akdeniz’in Libya açıklarında, İtalya Sahil Güvenlik Komutanlığının koordine ettiği, 25 Avrupa ülkesinin farklı misyonlar altında katıldığı göçmen kurtarma operasyonları yapılıyor.

Bölgede son 4 günde denizden kurtarılan göçmen sayısı 10 bini geçti.

İtalya İçişleri Bakanlığı verilerine göre de yılbaşından bugüne İtalya'ya ulaşan göçmen sayısı 78 bin 873 oldu. Sayının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,43 arttığı kaydedildi.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
İtalya’Dan Ab’Ye Düzensiz Göç Talebi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans