Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cenevre Zirvesi…
14 Haziran 2017 Çarşamba Saat 11:40

Cenevre Zirvesi…

Rum Müzakere Heyeti Üyesi Tumazos Tselebis, taraflardan hiçbirinin, belgeyle hemfikir olmadığı gerekçesiyle Kıbrıs ile ilgili Cenevre Konferansı’na gitmeme lüksünün olmadığını, böyle bir şey olması halinde söz konusu tarafın maç b

RUM MÜZAKERE HEYETİ ÜYESİ TSELEBİS: “TARAFLARDAN HİÇBİRİNİN BELGEYLE HEMFİKİR OLMADIĞI GEREKÇESİYLE CENEVRE KONFERANSI’NA GİTMEME LÜKSÜ YOK. AKSİ HALDE MAÇ BAŞLAMADAN MAĞLUP OLUR”

“ORTAK BELGE TEZ VE ÖNERİ İÇERMEYECEK, KILAVUZ OLACAK”

Lefkoşa, 12 Haziran 17 : Rum Müzakere Heyeti Üyesi Tumazos Tselebis, taraflardan hiçbirinin, belgeyle hemfikir olmadığı gerekçesiyle Kıbrıs ile ilgili Cenevre Konferansı’na gitmeme lüksünün olmadığını, böyle bir şey olması halinde söz konusu tarafın maç başlamadan mağlup olacağını söyledi.

Astra radyosuna konuşan Tselebis, “BM Genel Sekreterinin davetinin ve yapılan hazırlıkların ardından ‘hayır ben gelmiyorum’ diyemezsiniz” dedi.

Tselebis, BM Danışmanı Eide tarafından hazırlanacak ortak belgenin konunun özü ile ilgili tez ve öneri içermeyeceğini, görüşme için bir kılavuz olacağını da söyledi ve belgenin 3. Mont Pelerin zirvesinde görüşülenlere dayanacağını belirtti.

Tumazos Tselebis, bir müzakere masasında güvenlik ve garantiler konusunun, diğerinde de sorunun iç boyutlarının ele alınacağını; ancak her iki masasının da birbirleriyle  bağlantılı olacağını kaydetti.

Tselebis, “eğer geçmişte yapılan görüşmelere saygı duyulursa, zorluklara rağmen sonuç alınmasının mümkün olacağını” da  ifade etti.

Bu haber toplam 14640 defa okunmuştur
Cenevre Zirvesi… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans