Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Etiyopya'da Kuraklık Mağdurlarının Bir Aylık Gıdası Kaldı
11 Haziran 2017 Pazar Saat 15:30

Etiyopya'da Kuraklık Mağdurlarının Bir Aylık Gıdası Kaldı

Etiyopya'da, kuraklıktan etkilenen kişilere yapılan acil gıda yardımlarının bir ay içinde tükeneceği bildirildi.

ETİYOPYA AFET RİSK YÖNETİMİ KOMİSYONU BAŞKANI KASSA, ACİL GIDA YARDIMI STOKLARININ BİR AY İÇİNDE TÜKENECEĞİNİ AÇIKLADI

Addis Ababa, 10 Haziran 17 : Etiyopya'da, kuraklıktan etkilenen kişilere yapılan acil gıda yardımlarının bir ay içinde tükeneceği bildirildi.

Etiyopya Afet Risk Yönetimi Komisyonu Başkanı Mitiku Kassa ve uluslararası kuruluşlardan oluşan heyet, ülkenin Somali sınırında kuraklıktan etkilenen bölgelerini ziyaret etti.

Kassa burada yaptığı konuşmada, ülkenin 1 milyar dolardan fazla gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu söyleyerek, mevsimsel yağışların son derece az olduğunu ve bölgedeki büyükbaş hayvanların ölmeye başladığını belirtti.

Kuraklıktan etkilenenlere yapılan gıda yardımı stoklarının bir ay içinde tükeneceğini dile getiren Kassa, "Şiddetli gıda ve besin felaketi riski çok yüksek." dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed Al Meraikhi de bağışların azalması ve Somali ile Güney Sudan gibi ülkelerdeki benzer krizlerin Etiyopya'ya yönelik yardım çalışmalarını olumsuz etkilendiğini söyledi. Meraikhi, "Etiyopya'daki kuraklık için asıl endişemiz bunun bir kıtlığa dönüşmemesi olmalı." diye konuştu.

Etiyopya, son zamanlarda Somali eyaleti başta olmak üzere kuraklığın yaşandığı bazı bölgelerde yayılan akut sulu ishal salgınıyla da baş etmeye çalışıyor.

Hükümet nisan ayında kuraklık nedeniyle ülke genelinde yardıma ihtiyaç duyan insan sayısının 5,6 milyondan 7,7 milyona çıktığını açıklamıştı.

Bu haber toplam 1259 defa okunmuştur
Etiyopya'da Kuraklık Mağdurlarının Bir Aylık Gıdası Kaldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans