Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçükbaş Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği, Et İthalatının Üreticileri Zor Durumda Bırakacağını Savundu
11 Haziran 2017 Pazar Saat 15:29

Küçükbaş Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği, Et İthalatının Üreticileri Zor Durumda Bırakacağını Savundu

Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, et ithalatının hayvan üreticilerini zor durumda bırakacağını savundu.

Lefkoşa, 10 Haziran 17 : Küçükbaş Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, et ithalatının hayvan üreticilerini zor durumda bırakacağını savundu.

Birlik başkanı Alpay Orhan Güvenlier yaptığı yazılı açıklamada, et ithalatının gündeme taşınmasını eleştirdi.

Güvenlier, “Ülkede bulunan kuzu, oğlak ve danalarımız; şu anki et ihtiyacımızı karşılamaktadır. Et ithalatı sadece ne olduğu bilinmeyen ucuz etlerin ülkeye sokularak sermaye gruplarına hizmet etmesine neden olacaktır. Ayrıca bunun vatandaşa hiçbir yararı olmayacaktır. Üreticinin artan yem hammaddesi fiyatları karşısında daha da zor durumda bırakılmaması için et ithalinden söz edilmemesi gerekmektedir” dedi.

Uzun vadeli yarar sağlayacak tek şeyin kaliteli ve yüksek verimli küçükbaş hayvan ırklarının ülkeye getirilmesi olduğunu kaydeden Güvenlier, “Bugün keçi ve koyun sütünün maliyeti, artan yem fiyatları nedeni ile daha da yükselmiştir. Artan yem fiyatları karşısında üreticinin yaşam payı hesaplanarak süt fiyatlarında hatırı sayılır iyileştirmeler yapmak kaçınılmazdır” dedi.


Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
Küçükbaş Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği, Et İthalatının Üreticileri Zor Durumda Bırakacağını Savundu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans